› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Inwestycje Polaków w dobie zbliżającego się kryzysu – Pracownia Finansowa ocenia sytuację

aktualności 6 miesięcy temu    24.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Inwestycje Polaków w dobie zbliżającego się kryzysu – Pracownia Finansowa ocenia sytuację

Rosnące ceny prądu, podstawowych produktów oraz usług, a także gospodarczy przestój w związku z pandemią koronawirusa zwiastują kryzys. Czy takie niesprzyjające okoliczności mogą odbić się na sytuacji na rynku mieszkaniowym? Wyjaśniamy czy inwestycje w nieruchomości nadal będą się opłacać!

Czy inwestycje w nieruchomości mogą stać się mniej opłacalne?

Według wstępnych szacowań Głównego Urzędu Statystycznego, realna stopa wzrostu PKB w Polsce w roku 2019 miała wynosić 4%. W rzeczywistości wynosiła mniej, tj. ok. 3%. Eksperci już w połowie roku mieli świadomość tego, że w związku z drożejącym życiem codziennym w Polsce popyt na mieszkania może nieco się zmniejszyć. Równocześnie zapewniali, że nie będzie to załamanie czy zmiana, która będzie w dużym stopniu odczuwalna. Inwestycje w nieruchomości są jednymi z bezpieczniejszych, ponieważ mieszkania raczej nie tracą, a zyskują na wartości. Lekki spadek sprzedaży nie powinien mieć dużego wpływu na powodzenie takich przedsięwzięć.

Pracownia Finansowa ocenia sytuację na polskim rynku nieruchomości

Stan polskiej gospodarki nie był najlepszy nawet przed wybuchem pandemii koronawirusa. Przestój związany z działaniami mającymi na celu spłaszczenie krzywej zachorowań negatywnie odbije się na wielu sektorach. Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa uspokajają jednak, że nic nie wskazuje na to, że koronawirus miałby znacząco wpłynąć na sytuację na rynku nieruchomości. Może nieco zmniejszyć popyt, ale na taką ewentualność wszyscy już dawno byli przygotowani. Realizacje, które wykonuje Pracownia Finansowa, są odpowiednio zaplanowane i dalej wykonywane. Projekty zakładają coraz nowocześniejsze i ekologiczne rozwiązania, wykorzystując niszę dobrze skomunikowanych domów jednorodzinnych w obrębie miasta. Osoby, które planowały zakup własnego lokum, nie powinny z tego zrezygnować. Tym bardziej może zależeć im na inwestycji we własną nieruchomość, ponieważ te stale drożeją, a opłaty za wynajem są coraz wyższe.

Inwestycje w nieruchomości w roku 2020 – prognozy

Grupa Pracownia Finansowa z nadzieją patrzy w przyszłość. Póki co nie ma powodów do niepokoju, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez ekspertów. Obserwacje potwierdzają, że młodzi ludzie z całej Polski nadal chętnie przenoszą się do dużych miast, podobnie jak obywatele z Ukrainy i innych krajów sąsiednich. Rynek najmu mocno się nasycił, a do tego oferty coraz rzadziej zaspokajają podstawowe oczekiwania osób poszukujących własnego lokum.

Pracownia Finansowa to jedna z największych spółek inwestowania grupowego (crowdfundingu) w Polsce, co wynika z doświadczenia oraz liczby zrealizowanych z sukcesem projektów inwestycyjnych. Grupa PF zamierza z powodzeniem ukończyć aktualnie realizowane projekty, a także planuje już kolejne, gdyż do banku ziemi dołączają następne lokalizacje w Warszawie i Zakopanem. Inwestycje w nieruchomości to obecnie nadal jedna z najstabilniejszych metod na dochód pasywny, a w modelu crowdfundingu udziałowego każdy inwestor staje się dodatkowo pełnoprawnym udziałowcem. Rozważając różne opcje ulokowania kapitału warto zatem sprawdzić jakie możliwości dają inwestycje w nieruchomości Grupy PF.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.