› FIRMY
› ARTYKUŁY

Inżynier - zawód pilnie poszukiwany i dobrze opłacany

aktualności ponad rok temu    11.07.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 15 / 67%
A A A
Inżynier - zawód pilnie poszukiwany i dobrze opłacany

Po pełnym emocji okresie matur, młodzi ludzie stają przed kolejnym ważnym życiowym wyborem – co robić dalej?

Niektórzy planują podjęcie pracy zawodowej, często związanej z wyjazdem zagranicznym, inni rozważają podjęcie dalszej nauki. Ważną dla nich wskazówką powinna być informacja, coraz częściej wyłaniająca się z przekazów medialnych, o dużym zapotrzebowaniu rynku pracy na inżynierów. Opinie te potwierdzają także liczni pracodawcy. Warto pamiętać o tak oczywistej sprawie, że mając dobre wyższe wykształcenie, można ubiegać się o bardziej atrakcyjne stanowiska pracy.

Solidne kształcenie inżynierów oferuje od 15 lat Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym prowadzone są trzy kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Są to: ochrona środowiska, mechanika i budowa maszyn oraz budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.

Instytut Politechniczny dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczna, na którą składa się 17 specjalistycznych laboratoriów, audytorium oraz kilkanaście świetnie wyposażonych sal wykładowych.

Zajęcia w małych grupach dają możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, co przekłada sie na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i  kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy.

Wyjątkowo dobra współpraca z firmami regionu elbląskiego stwarza unikalną możliwość prowadzenia wybranych zajęć laboratoryjnych w pracowniach przemysłowych takich zakładów jak ALSTOM Power, FLSmidth MAAG Gear, czy METROTEST.

Wieloletnia współpraca z przemysłem umożliwia także realizację praktyk zawodowych, po których bardzo często nasi studenci otrzymują atrakcyjne oferty pracy. Semestralne praktyki zawodowe studenci kierunków inżynierskich mogą odbywać również w firmach zagranicznych, m.in. w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, czy Szwecja.

W kształceniu na kierunkach inżynierskich w PWSZ w Elblągu, w szczególności na ochronie środowiska, wykorzystywane są wzorce międzynarodowej regionalnej sieci uczelni - Baltic University Programme. Współpraca z międzynarodową siecią uczelni oferuje studentom wszystkich kierunków, możliwość udziału w warsztatach, konferencjach i projektach.

Na kierunku budownictwo podstawę kształcenia stanowią ujednolicone wzorce międzynarodowe wynikające z normalizacji europejskiej w zakresie norm i specyfikacji technicznych.

Kształcenie inżynierów mechaników, które odbywa się przy współpracy z firmami międzynarodowymi, na bieżąco uwzględnia rozwiązania stosowane w przemyśle europejskim.

Zdobycie dobrego zawodu to dzisiaj dla młodego człowieka strategiczne zadanie. Instytut Politechniczny PWSZ w Elblągu daje tę możliwość. Wybór należy do Ciebie!

 

Już dziś zapoznaj się z pełną ofertą kształcenia i zapisz się na studia w PWSZ w Elblągu:

http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja.html

Rekrutacja trwa do 15 lipca! Biuro Informacji Rekrutacyjnej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu Tel. 055 629 05 54

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.