› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak dobrze zorganizować czas na naukę?

aktualności 6 miesięcy temu    16.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak dobrze zorganizować czas na naukę?

Wszystkim studentom zależy na tym, aby czas przeznaczony na naukę mógł być wykorzystywany jak najefektywniej. W dobie nauki zdalnej umiejętność właściwej organizacji dnia jest niemal na wagę złota. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób sprawić, aby godziny spędzone na nauce nie poszły w las, a cały materiał został opanowany jak najszybciej.

Powiedz stanowcze nie „rozpraszaczom”!

„Rozpraszacze”, takie jak smartfony czy portale społecznościowe, to prawdziwi złodzieje cennego czasu. Dlatego, jeśli właśnie siadasz do książek, wycisz telefon, nie zaglądaj na czaty i nie przeglądaj zdjęć dodanych przez znajomych. Zobaczysz, że zaplanowany materiał opanujesz szybciej, niż myślisz.

Korzystaj z zalet nauki zdalnej

Nauka na odległość, jaką wprowadziła również uczelnia WSZIP, daje duże możliwości, jeżeli chodzi o dopasowanie godzin nauki do własnego trybu życia. Studia to czas nie tylko intensywnego przyswajania wiedzy, ale często także pracy i realizowania swoich pasji. Zdalna edukacja to sposób na pogodzenie wszystkich sfer życia. O tym, jak wyglądają studia „na odległość”, można dowiedzieć się ze strony https://wwszip.pl/.

Rozsądnie zaplanowany czas

Każde studia wymagają systematyczności i odrobiny samozaparcia. Dlatego łatwiej będzie uczyć się w domowym zaciszu, odpowiednio wcześniej planując swój dzień. Warto korzystać z terminarzy i aplikacji internetowych, w których można sporządzić harmonogram zadań do zrealizowania. Trzymanie się ustalonego planu gwarantuje, że opanowywanie zagadnień nie będzie chaotyczne, a nadchodzące egzaminy nikomu nie sprawią trudności. 

Nie zostawiaj wszystkiego na później!

Zdecydowanie lepiej każdego dnia poświęcić choć trochę czasu na naukę, niż nadrabiać zaległości tuż przed sesją. Nawet jeżeli masz napięty grafik, postaraj się wygospodarować kilka chwil na powtórzenie materiału i zajrzenie do notatek. Dzięki temu nie będzie dotyczył cię problem zarwanych nocek przed egzaminami i zaliczeniami, a twoje oceny potwierdzą perfekcyjną znajomość wszystkich zagadnień.

Najważniejsze są twoje indywidualne preferencje

Lubisz wstawać skoro świt i uczyć się od samego rana? A może jesteś nocnym markiem i najlepiej chłoniesz wiedzę, kiedy inni dawno już śpią? Dopasuj rytm nauki do własnych potrzeb i upodobań. Jest to jedna z zalet studiów zdalnych. Elastyczne godziny nauki pozwolą ci uczyć się dokładnie wtedy, kiedy przynosi to tobie najwięcej korzyści. Kształcenie na odległość to doskonały sposób na pogodzenie studiów z rytmem życia i własnym zegarem biologicznym. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.