aktualności |
ponad rok temu
20.02.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Planujesz wziąć samochód w leasing lub sfinansować go kredytem? Pomyśl o zabezpieczeniu swoich interesów, wybierając ubezpieczenie GAP. Chociaż wiąże się z dodatkowym wydatkiem, w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych pozwoli uniknąć poważnych wydatków. Sprawdź, na czym polega takie ubezpieczenie.
Statystyki pokazują, że nowe pojazdy bardzo szybko tracą na wartości – nawet 60% w ciągu kilku lat użytkowania. Oznacza to spore straty finansowe, gdyby doszło do kradzieży pojazdu lub szkody całkowitej. Nabiera to szczególnego znaczenia wówczas, gdy dany pojazd jest finansowany zewnętrznymi źródłami, tj. kredytem lub leasingiem. W takiej sytuacji, użytkownik samochodu musiałby z własnych środków uregulować resztę zobowiązania wobec finansującego. Można tego uniknąć.
Ubezpieczenie GAP stanowi zabezpieczenie przed utratą wartości pojazdu. Pozwala na uzyskanie dodatkowych środków w razie wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży samochodu, dzięki czemu można spłacić zaciągnięte zobowiązanie lub kupić nowe auto podobnej klasy bez angażowania środków własnych.
Chociaż wyróżnić można GAP finansowy, indeksowy oraz fakturowy, ten ostatni cieszy się największą popularnością. Jego istota polega na wypłaceniu świadczenia stanowiącego różnicę między wartością fakturową samochodu a jego ceną rynkową na dzień zdarzenia.
Przykład. Załóżmy, że kupiłeś pojazd o wartości 160 tys. zł. Po dwóch latach auto jest warte 140 tys. zł. W momencie wystąpienia szkody, ubezpieczyciel wypłaciłby kwotę odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej. Dzięki ubezpieczeniu GAP można byłoby otrzymać brakujące 20 tys. złotych.
Ubezpieczenie GAP zadziała tylko w kilku konkretnych przypadkach. Mowa o:
Jeśli dojdzie tylko do częściowej szkody, np. niewielkiego uszkodzenia na skutek zderzenia z innym pojazdem, wówczas ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia w ramach GAP.
Ubezpieczenie GAP wiąże się z dodatkowym kosztem, jednak warto ponieść taki wydatek. Na korzyść tego rozwiązania przemawia przede wszystkim możliwość uniknięcia poważnych strat finansowych. Uzyskane świadczenie – zarówno z AC, jak i GAP pozwoli na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Dzięki temu użytkownik auta będzie mógł uregulować wszystkie miesięczne raty i zdecydować się na kolejny kredyt / leasing.
Nie da się ukryć, że tego rodzaju ubezpieczenie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Daje duży komfort podczas podróżowania – świadomość, że ubezpieczyciel wypłaci środki w razie zdarzeń losowych jest nie do przecenienia.
Ubezpieczenie GAP nie może być wyborem przypadkowym, dlatego warto porównać dostępne oferty. Szczególną uwagę warto zwrócić na:
Ciekawym rozwiązaniem jest ubezpieczenie GAP dostępne w ofercie Toyota Insurance Management. Dzięki niemu można otrzymać gwarancję wartości fakturowej aż do 5 lat.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |