› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak dziś wygląda teren Modrzewiny?

aktualności ponad rok temu    10.08.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 5 ocen 18 / 44%
A A A
Jak dziś wygląda teren Modrzewiny?

Obok basenu miejskiego i amfiteatru jest to jedna z najbardziej „gorących” spraw w Elblągu. Sam prezydent, pan Witold Wróblewski na ostatniej konferencji przyznał, że „temat Modrzewiny jest szeroko dyskutowany”. W 2005 roku Rada Miejska podjęła uchwałę o utworzeniu Elbląskiego Parku Technologicznego na tym terenie. Jak, po dziesięciu latach od tej decyzji, wygląda Modrzewina?

Teren ten zaistniał już w mediach ogólnopolskich, ale niestety nie w pozytywnym wydźwięku. Telewizja TVN Turbo infrastrukturę drogową na Modrzewinie zakwalifikował jako „jeden z największych bubli drogowych w Polsce”. Wielu dziennikarzy twierdziło, że to jedna z najbardziej nietrafionych inwestycji w Elblągu. Teren miał być przysłowiową idyllą dla nowych firm (w tym developerów mieszkaniowych).

Rzeczywistość szybko i brutalnie zweryfikowała te plany. Urząd Miejski na czele z prezydentami i Radą starała się, przynajmniej według zapewnień, zrobić wszystko, aby pozyskać jakichkolwiek inwestorów. W dalszym ciągu Modrzewina przypominała jednak bardziej miejsce rozrywkowe (nocne spotkania miłośników samochodów, kuligi samochodowe w zimę, wyścigi motocyklowe) niż dzielnicę „biznesu” z prawdziwego zdarzenia.

Kilka dni temu pisaliśmy o Modrzewinie jako miejscu, gdzie swoje siedziby i hale produkcyjne otworzy dziewięć nowych firm. Witold Wróblewski zapewnia, że trwają rozmowy z czterema kolejnymi potencjalnymi inwestorami.

Czy więc jest szansa na to, aby teren ten wreszcie był odpowiednio zagospodarowany? Za wcześnie, aby próbować odpowiedzieć na to pytanie.

Na pewno jest to dobry moment, aby pokazać naszym Czytelnikom jak dziś wygląda Modrzewina. Zapraszamy do naszego materiału video z cyklu „Bez komentarza”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mirek
ponad rok temu ocena: 0%  5
Nutri się słabo zbiera brakuje $ :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 50%  4
a dlaczego nie polaczyć Modrzewiny z ul. Fromborską , to tylko ok 300 m , więc koszt niewielki , a ta dzielnica nabierże sensu , życia i przestanie być drogą do nikąd.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EBramis
ponad rok temu ocena: 75%  3
Powoli ale się rozwija, najgorzej mnie denerwuje brak odchwaszczania roślinności na chodnikach i ścieżkach rowerowych co przyczynia się do postępującej degradacji tych dróg
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lks lomza
ponad rok temu ocena: 50%  2
zenada okolo 10 zakladow w 10 lat hehehehe bravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój
ponad rok temu ocena: 50%  1
Jedno wielkie bajlando
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.