› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak kopać kryptowaluty i jak działa kopanie Bitcoina w 2020 roku

aktualności 6 miesięcy temu    29.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak kopać kryptowaluty i jak działa kopanie Bitcoina w 2020 roku

Bitcoin to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych kryptowalut w XXI wieku.  W ostatnich latach jest to bardzo popularny sposób na inwestycje, na który decyduje się coraz więcej osób.  Zatem czy rzeczywiście kopanie kryptowalut może przynieść nam oczekiwany zysk? Na czym polega kopanie Bitcoina? O tym szczegółowo i w jasny sposób opowiedzą eksperci z platformy inwestycyjnej Handel Pro.

Inwestowanie w kryptowaluty

Zdecydowanie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednia inwestycja swoich środków finansowych może w przyszłości stanowić nie tylko doskonałe zabezpieczenie, ale także przynieść wymierne zyski. 

Bardzo popularna w ostatnim czasie jest między innymi inwestycja w kryptowaluty. Coraz więcej osób wybiera właśnie taką formę na zabezpieczenie swojego kapitału, a często także na jego pomnożenie, w zależności od kursu samego Bitcoina. 

Decydując się na taką formę inwestycji należy dokładnie określić na samym początku, jaką kwotę możemy przeznaczyć na inwestycję i rygorystycznie tego przestrzegać. Dzięki temu z pewnością unikniemy bankructwa, ponieważ chęć szybkiego i dużego zysku gubi większość nowych inwestorów.

Wyróżnić można trzy główne sposoby zarabiania na kryptowalutach: 

 • giełdy, 
 • platformy inwestycyjne
 • kopanie. 

W przypadku giełd kryptowalut masz możliwość zakupu/wymiany własnych środków na Bitcoiny czy inne kryptowaluty. Taki odpowiednik kantoru. Gdy cena kryptowaluty rośnie, twoje portfolio rośnie odpowiednio. Jednak taki sposób nie pozwala zarabiać na wahaniach dziennych i nie pozwala na wygodną analizę techniczną.

Na platformach inwestycyjnych (brokerach), jak Handel Pro, masz możliwość handlu instrumentami pochodnymi (np. Bitcoin do dolara). Nie posiadasz prawdziwych kryptowalut, ale możesz wielokrotnie w ciągu dnia czy roku kupować i sprzedawać te instrumenty pochodne zarabiając na wahaniach kursu. 

Dodatkowo możesz zarobić z Fox Offers, finansowy system afiliacyjny, dzięki któremu poprzez polecanie serwisu zarobisz procent z zysku osób poleconych.

Kopanie to trudniejszy, ale też dostępny każdemu sposób zarabiania na kryptowalutach. Dalej szczegółowo opowiemy, jak to działa.

Bitcoin najbardziej popularną kryptowalutą

Jeśli wybieramy inwestycję w kryptowaluty, na samym początku odpowiedni będzie dla nas Bitcoin. Istotnie jest to rozwiązanie nie tylko bardzo dobre dla początkujących osób, ale także już dla bardziej zaawansowanych inwestorów. 

Warto na samym początku pamiętać, że każda kryptowaluta umożliwia nam stworzenie specjalnego portfela, gdzie możemy przechowywać zgromadzone środki. 

Nie jest zalecane aby już na starcie przechowywać je na giełdzie, ponieważ w przypadku małej wiedzy i bez żadnego doświadczenia moglibyśmy je szybko stracić.

Na czym polega kopanie Bitcoina, czyli jak kopać kryptowaluty?

Kopanie Bitcoina to nic innego jak pozyskiwanie tej kryptowaluty przez komputery za pomocą odpowiednich niezmiennych algorytmów

Rolą koparek, które biorą udział w procesie kopania Bitcoina jest przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie sieci i tym samym przetworzenie każdej transakcji. Rozwiązując skomplikowane problemy obliczeniowe można określić, że jest to kopanie kryptowaluty. 

Dzięki temu możliwe jest skuteczne połączenie poszczególnych bloków transakcji, które określa się jako blockchain Bitcoina. To właśnie za takie usługi kopalnie są wynagradzane nowo utworzonymi kryptowalutami, w tym przypadku Bitcoinem i kolejno opłatami za transakcję.

Należy wiedzieć, że istnieje wiele aspektów, jak również funkcji wydobywania kryptowaluty. Należy do nich między innymi wystawianie nowych Bitcoinów, a także potwierdzanie transakcji, czy też zachowanie bezpieczeństwa. 

Warto wiedzieć, że tradycyjne waluty do których zaliczane są między innymi dolar czy też euro wystawia bank centralny. W każdej chwili ta instytucja może wyemitować jednostki pieniężne, jednak nie można zapominać o tym, że robi to uwzględniając aktualną sytuację gospodarczą. 

W tym przypadku Bitcoin jest znacznie inny. Jest to jak już wcześniej wspomniano kryptowaluta, która może być niejako wprowadzana do obiegu niezależnie od tego, jaka aktualnie panuje sytuacja gospodarcza. 

Kopalnie Bitcoina wprowadzają tą kryptowalutę do obiegu co 10 minut, ponieważ to właśnie po upływie tylu minut kopalnie są wynagradzane właśnie tą kryptowalutą. 

Wielkość danej emisji jest wyznaczona w specjalnym kodzie, tym samym tak zwani kopacze nie mają możliwości aby oszukać system lub też tworzyć po prostu Bitcoiny z powietrza. Należy użyć odpowiedniej mocy obliczeniowej, aby możliwe było wygenerowanie nowych Bitcoinów

Wspomniane wydobycie Bitcoinów, czyli tak zwany mining obejmuje także potwierdzenie transakcji, które są wysłane w blokach w sieci Bitcoin. Jedynie w przypadku gdy transakcja znajduje się w takim bloku, może być uznana za w pełni bezpieczną

Jeśli wspomniana transakcja jest osadzona we wspomnianym bloku, oficjalnie również znajduje się w blockchainie Bitcoina. W szczególności dla większych transakcji bardzo dobrym rozwiązaniem jest znacznie większa ilość potwierdzeń

Bardzo wiele osób jednak w przypadku takich transakcji obawia się ataku hakerów. Nie powinniśmy mieć takich obaw niezależnie od tego, na jaką kwotę przeprowadzamy transakcję. W tym przypadku kopalnie odpowiednio zabezpieczają całą sieć Bitcoin przed nie tylko zmianami w sieci, ale także utrudnieniami ataków lub nawet jej całkowitym zatrzymaniem

Tym samym im więcej kopalni wydobywa sam Bitcoin, tym dana sieć jest bezpieczniejsza. Aby móc odwrócić taką transakcję należałoby posiadać ponad 51% mocy obliczeniowej sieci, jednak należy mieć świadomość tego, że jest ona rozproszona pomiędzy poszczególnymi kopalniami. Takie działanie gwarantuje Bitcoinowi bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Zdecydowanie obecnie można znaleźć bardzo różnorodne sposoby na inwestycję. Jedną z nich są z pewnością kryptowaluty. 

Coraz więcej osób decyduje się na ulokowanie swoich środków finansowych właśnie w takie rozwiązania, ponieważ mogą przynieść nam naprawdę wymierne korzyści. 

Bardzo popularne jest między innymi kopanie Bitcoina. To właśnie ta kryptowaluta w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością. 

Jednak prostszym sposobem, aby zarobić na kryptowalutach jest handel na stronach brokerów, jakim jest Handel Pro.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.