› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak korzystać z biznesowych baz firm, poszukując kontrahentów?

aktualności 11 miesięcy temu    1.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak korzystać z biznesowych baz firm, poszukując kontrahentów?

W momencie, w którym przychodzi nam rozpocząć jakąkolwiek działalność biznesową na szerszą skalę, jednym z najbardziej niezbędnych jej elementów stają się odpowiedni kontrahenci, którzy pomogą nadać firmie niezbędnego rozmachu, odpowiedniego dla jej dalszego funkcjonowania. Rozwój przedsiębiorstwa to wszak zawsze przede wszystkim kontakt z innymi ludźmi, zainteresowanymi współuczestniczeniem w jej działaniu na większą skalę. Żadna firma bez chęci wyjścia poza swoją własną strukturę nie obroni się na szerszą skalę na dynamicznie funkcjonującym rynku, niezależnie od preferowanej przezeń branży, w którą celuje.

Problem jedynie pojawia się w momencie, w którym rzeczonych kontrahentów trzeba jakkolwiek zweryfikować, by nasze kontakty przebiegały najpewniej jak to tylko możliwe. Żadna z przychodzących na myśl form sprawdzania tego typu osób oraz firm nie wydaje się być początkowo stuprocentowo skuteczna, a poszukiwania właściwej mogą jawić się jako trudne, nieopłacalne, pochłaniające mnóstwo czasu i znajdujące się w zasadzie na granicy niemożliwości, związanej z marginesem błędu - którego w takiej sytuacji de facto przecież nie ma.

Być może jednak nie ma marginesu błędu, ale za to jest forma weryfikowania kontrahentów, która niweluje go praktycznie do zera - nie przychodząc na myśl jako pierwsza wyłącznie z uwagi na wciąż niewielką jeszcze rozpoznawalność. Mowa bowiem o tym co oferują tzw. biznesowe bazy firm, stanowiące swoiste kompendium wiedzy o potencjalnych kontrahentach, oferując gromadzoną na bazie dziesiątek dobrze zweryfikowanych źródeł wiedzę i informację, która pomoże wielu z nas ustrzec się przed wpadką związaną z kontaktem z niewłaściwymi osobami. Stanowiąc nowoczesną odpowiedź na popularną przed laty Panoramę Firm, oferują wszystko to, czego można się spodziewać po internetowym źródle wiedzy - stale aktualizowane i unowocześniane archiwum, pozwalające bez większego trudu zweryfikować każdą firmę, z którą tylko zechcemy potencjalnie nawiązać większy kontakt.

Na czym jednak opiera się ten zachęcająco brzmiący pomysł? Kluczem do sukcesu, jaki oferują biznesowe bazy firm, jest kompleksowe zebranie danych ze wszystkich oficjalnych źródeł, jakie są tylko dostępne: od ministerialnych zestawień, przez rejestry w rodzaju KRS bądź też CEPiK, po najbardziej delikatne oraz mało oficjalne, zdobywane metodą telefonicznego wywiadu. Baza danych oparta o dziesiątki zestawień jest stale aktualizowana z wielką dbałością o jej bieżący stan oraz stałe unowocześnianie. Firmy pogrupowane w biznesowe bazy firm bez większego wysiłku posortować można wedle poszukiwanych cech, parametrów bądź danych branż, dobierając najlepszych potencjalnych kontrahentów dla naszego przedsiębiorstwa w sposób skuteczny i działający de facto bez możliwości przeoczenia czegokolwiek.

Warto jest korzystać ze źródła o tak wielkim potencjale tak historycznym, jak i teraźniejszym czy - co najważniejsze - przyszłościowym. Wystarczy jedynie poszukać, czego potrzebujemy, przez krótką chwilę.

Źródło: https://www.infobrokering.com.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.