aktualności |
ponad rok temu
28.05.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 1 ocen 1 / 100% |
A A A |
Decyzja o otworzeniu własnego sklepu mięsnego powinna być poprzedzona solidnym researchem rynku. Trzeba zrobić dobry biznesplan. Oceniając, czy w danej okolicy ktoś nie prowadzi podobnej działalności, a jeśli tak, to trzeba zebrać konkretne informacje na ten temat. Oczywiście ważne są także kwestie inne, np. wystrój wnętrza i jego wyposażenie. Te trzy kwestie powinny stanowić trzon pierwszych kroków na drodze do biznesu.
Oczywiście trzeba zrobić wspomniany wcześniej biznesplan, uwzględniając w nim m.in. lokalizację, konkurencje, plan działań marketingowych, analizę SWOT, kalkulację kosztów, źródła finansowania, wydatki i przewidywane zyski. Warto zastanowić się jaki profil będzie miał sklep. Wśród konsumentów wzrasta obecnie tzw. Inteligencja ekologiczna i świadomość zdrowego odżywiania. Obserwuje się większy popyt na produkty opatrzone etykietką Bio czy Eko. Dlatego też pójście w kierunku zdrowej, ekologicznej wędliny, wyprodukowanej bez tony konserwantów, może być kluczem do sukcesu.
Kolejna sprawa to początkowa ocena ilości zbytu – czyli ile towaru kupić, aby się nie popsuł. Sprzedawanie nieświeżego mięsa czy wędliny nie będzie na pewno przyciągało klientów, a biznes, zamiast generować zyski, przyniesie straty. Trzeba również przemyśleć kwestię przechowywania towaru – jest to kluczowa sprawa, bo wysoki stopień higieny i bezpieczeństwa w działalności spożywczej i w w branży mięsnej to najistotniejszy czynnik. Niezbędne jest wygospodarowanie miejsca na magazyn oraz montaż umywalek ze stali nierdzewnej, i ubikacji. Oczywiście nie może zabraknąć lady chłodniczej, na której w pomysłowy sposób będą wyeksponowane wszystkie produkty.
Jeśli nie zostaną spełnione wszystkie normy sanitarne, wtedy działalność nie zostanie zatwierdzona przez Sanepid. Również już w trakcie funkcjonowania sklepu, klient powinien mieć pewność, że tu warto kupować, bo jest czysto, a produkty zawsze świeże i smaczne.
Przede wszystkim krajalnice do wędlin, które muszą być wykonana wedle najwyższych standardów jakości. Te urządzenia będą pracowały prawie non stop, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to, czy nadają się one do całodziennej pracy.
Kolejne ważne urządzenie masarskie to wilk do mielenia mięsa, czyli tradycyjna maszynka. Warto ją mieć na wyposażeniu sklepu, ponieważ wiele osób woli mielić mięso na miejscu, niż kupować „w ciemno” na zamówienie.
Bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrza sklepu mięsnego jest również pieniek rzeźniczy, czyli kloc masarski. Niezbędny jest także tasak do cięcia mięsa z kością oraz różnej wielkości noże. Oprócz tego sprzętu koniecznie trzeba kupić szafki chłodnicze i zamrażarki. Meble muszą być wykonane z jak najlepszej stali nierdzewnej.
Inwestycja w sklep mięsny może być ciekawą przygodą. Jeśli zrobi się dobry biznesplan, postawi na jakość towaru i wyposażenia, zyski powinny być spore. Nie można również zapominać o uprzejmości względem klienta. Jak wiadomo w każdym biznesie to istotna kwestia, od której wiele zależy..
Komentarze
(1)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |
ponad rok temu | ocena: 25% | 1 |
oceń komentarz 1 3 |
wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |