› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak tanio wyremontować kuchnię

aktualności 6 miesięcy temu    24.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak tanio wyremontować kuchnię

Generalny remont kuchni to spora inwestycja, która wymaga również dużych nakładów finansowych. Odnowienie ścian i podłóg, nowe meble oraz sprzęt kuchenny, do tego robocizna fachowców i może nam się uzbierać kwota oscylująca wokół 25.000-30.000zł. Co jednak, jeśli nie możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek? Istnieje kilka sposobów na to, aby odświeżyć wygląd kuchni stosunkowo niewielkim kosztem.

Podłoga i ściany

Jeśli do tej pory mieliśmy na ścianach i podłodze płytki i straciły one swój ładny wygląd, zwykle konieczne jest ich skucie i położenie nowych. Możemy jednak zaoszczędzić kilkaset złotych, decydując się na skucie tylko podłogi, co będzie nas kosztować ok. 25zł za metr kwadratowy, natomiast na ścianie zamontować cienką płytę karton-gipsową pokrytą modną, wodoodporną tapetą. Rozwiązaniem może być również odnowienie wyglądu płytek ściennych poprzez malowanie i nowe fugowanie, dzięki czemu remont ścian będzie nas kosztował o połowę taniej. Jeśli jednak konieczne będzie całkowite skucie płytek ściennych, możemy nowe położyć tylko w miejscach, w których będą one konieczne, na przykład w przestrzeni między blatem a półkami wiszącymi czy na ścianie za kuchenką. Pozostałe ściany możemy pokryć trwałą i odporną na brud farbą. W wersji ekonomicznej za odnowienie podłogi i ścian możemy zapłacić ok. 2000zł.

Meble

Wymiana mebli kuchennych to kolejny wydatek, który musimy ponieść w związku z remontem kuchni, jednak i na tym polu możemy poszukać oszczędności. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy ingerować w zmianę oraz w jakim stanie są nasze obecne meble. Mamy zatem kilka możliwości:

 • odnowienie starych mebli naprawiając ewentualne uszkodzenia czy malując powierzchnię frontów,
 • wymiana blatów,
 • wymiana frontów.

Zamiast więc wydawać 3000-4000zł na nowy komplet mebli, zapłacimy ok. 1500-2000zł.

Jeśli jednak nasze meble nie nadają się do dalszego użytku lub zwyczajnie potrzebujemy zmiany i konieczny jest zakup nowych, możemy sprawdzić oferty outletów meblowych oraz wyprzedaży. Często możemy tam znaleźć komplet nowych mebli w przecenie nawet do kilkudziesięciu procent, które w danym sklepie zalegają w magazynie z dawnej kolekcji. Niekiedy rozwiązaniem może być zakup mebli z ekspozycji, które mogą być w całkiem dobrym stanie, a ich cena będzie o połowę niższa.  

Sprzęt kuchenny

Ten element kuchni zwykle jest najbardziej kosztowny, gdyż w pomieszczeniu tym muszą się znajdować pewne niezbędne do codziennego funkcjonowania sprzęty. Absolutnym minimum będzie chłodziarko-zamrażarka, kuchenka z piekarnikiem, czajnik elektryczny. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak życia bez zmywarki, małego AGD w postaci tostera czy ekspresu do kawy. Takie sprzęty w średniej klasie mogą nas kosztować nawet 15.000zł. Jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy zdecydować się na sprzęt powystawowy, podobne jak w przypadku mebli. Niekiedy można bardzo tanio nabyć sprzęt posiadający niewielkie uszkodzenia, na przykład rysę, która w rzeczywistości może być zupełnie niewidoczna w odpowiednim ustawieniu w naszej kuchni. W ten sposób, jeśli dobrze poszukamy, możemy sprzęt AGD kupić za 7-10.000zł.

Remont kuchni przy ograniczonym budżecie może być sporym wyzwaniem. Często bowiem zdarzają się sytuacje, gdy mimo dobrych chęci nie doszacowaliśmy części prac czy niezbędnych materiałów. Wówczas konieczne będzie szybkie zdobycie niezbędnych środków, aby remont przebiegł bez niepotrzebnych przestojów. Wsparciem w takiej sytuacji może być szybka pożyczka, która uratuje nas w trudnej sytuacji finansowej i pozwoli dokończyć remont. Mamy nadzieję, że nasze porady będą pomocne dla tych, którzy szukają wskazówek, jak tanio wyremontować kuchnię.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.