› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak wybrać dobrą agencje detektywistyczną?

aktualności ponad rok temu    16.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać dobrą agencje detektywistyczną?

Oglądając współczesne seriale detektywistyczne dostrzegamy tam spektakularne sceny, które dotyczą pracy prywatnych detektywów. Przedstawiane są sceny, w których osoby wcielające się w rolę prywatnych detektywów ratują ofiary z rąk porywaczy, urządzają pościgi lub też strzelają do osób, które zagrażają ich życiu. Czy jednak w rzeczywistości praca prywatnego detektywa tak się przedstawia? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Jak wygląda praca prywatnego detektywa?

Pracę prywatnych detektywów w głównej mierze regulują przepisy polskiego prawa. Można też powiedzieć, że wykonywanie tej pracy bardzo często wiąże się z pracą na granicy prawa, ale w dalszym ciągu zgodnie z jego zapisami. Jeśli porównalibyśmy pracę prywatnych detektywów do tej, która przedstawiana jest nam w serialach moglibyśmy od razu zauważyć szereg fikcyjnych zdarzeń, które są tam przedstawiane. Prywatny detektyw pracując zgodnie z przepisami prawa nie może w miejscach prywatnych zamontować podsłuchu czy monitoringu. Oprócz tego „prawdziwy” prywatny detektyw swojej pracy nie wykonuje na sprzęcie przedstawionym w serialach, bo jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla służb specjalnych. Gdyby nie stosowano tych narzędzi w serialach o detektywach nikt by ich nie oglądał, bo nie byłyby one zbyt ciekawe.

Agencja detektywistyczna swoją pracę dzieli na dwa etapy. Pierwszy z nich to finansowo-gospodarczy, drugi zaś rodzinny. Z etapu rodzinnego w głównej mierze korzystają zdradzone żony lub mężowie. Jednakże można powiedzieć, że sprawy tego typu nie należą do najtrudniejszych. Rozwiązanie takiej sprawy i przedstawienie istotnych dowodów prywatnemu detektywowi zajmuje mniej więcej tydzień. Samo przedstawienie zebranych dowodów jest trudniejsze, bo nie zawsze wskazują one na to, czego spodziewał się klient.

Firma detektywistyczna zajmuje się też innymi sprawami, które wielu osobom spędzają sen z powiek. Bardzo często do biura zgłaszają się nadopiekuńczy rodzice, którzy chcą się upewnić czy aby na pewno ich dziecko nie sięgało po narkotyki lub inne używki.

Jednakże praca praca prywatnego detektywa takiego jak detektyw Pozaroszczyk nie polega tylko i wyłącznie na śledzeniu niewiernych małżonków. Do agencji detektywistycznej coraz częściej zgłaszają się biznesmeni, którzy okradani są przez swoich pracowników lub też są oszukiwani przez swoich kontrahentów. Tego typu zlecenia od prywatnych detektywów wymagają podjęcia większej ilości skomplikowanych czynności niż w przypadku innych spraw. Tutaj czynności detektywistyczne polegają na wielodniowej obserwacji, a także na podjęciu współpracy z tajnymi informatorami, którzy być może przyczynią się do szybszego rozwiązania danej sprawy. Tego typu sprawy polegają również na odnalezieniu majątku, który pozwoliłby na częściowe odzyskanie strat, które poniósł klient.

Detektyw – ile kosztują jego usługi?

Osoby, które zgłaszają się do biur detektywistycznych bardzo często przekonują się o tym, że najzwyczajniej w świecie nie stać ich na usługi prywatnego detektywa. Ostateczna cena za rozwiązanie danej sprawy uzależniona jest od środków, których prywatny detektyw będzie musiał użyć do rozwiązania prowadzonej sprawy. Niewątpliwie do najdroższych należą sprawy, w których zaangażowanych jest kilka grup śledczych.

Do biura detektywistycznego od czasu do czasu zgłaszają się również osoby, którym detektywi są zmuszeni odmówić pomocy. Są to głównie osoby, które mają problemy natury psychicznej. Jednakże każdy prywatny detektyw jest przyzwyczajony do tego typu sytuacji. 

Praca prywatnych detektywów w głównej mierze polega na rozwiązywaniu spraw, którymi z jakiś przyczyn nie może zająć się policja. Jednakże detektyw to też człowiek i nie można przeceniać jego możliwości. Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje blisko 250 prywatnych biur detektywistycznych, a z roku na rok przybywa osób, które uzyskały licencję prywatnego detektywa. Przed skorzystaniem z usług prywatnego biura detektywistycznego warto sprawdzić czy posiada ono ważną licencję.

Więcej informacji o pracy detektywa na stronie http://www.pozaroszczyk.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.