› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak wybrać drukarkę do biura?

aktualności 5 miesięcy temu    10.06.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać drukarkę do biura?

Sprzęt biurowy często nie ma łatwego "życia": wykorzystujemy te urządzenia często i oczekujemy, że będą za każdym razem dawać nam równie dobre rezultaty. Szczególnie dotyczy to drukarek, które w nie jednym biurze pracują przez cały czas. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup nowego egzemplarza do naszej firmy? O czym pamiętać, aby był to zakup opłacalny i aby dobrze się sprawował?

1. Drukarka do biura - atramentowa czy laserowa?

2. Drukarka do biura - czarno-biała czy kolorowa?

3. O czym pamiętać przy zakupie drukarki dla firmy?

Drukarka do biura - atramentowa czy laserowa?

Jednym z pierwszych wyborów, przed jakimi stajemy przy zakupie drukarki do pracy, jest rodzaj wydruku. Najpopularniejszymi rozwiązaniami jest sprzęt atramentowy lub laserowy, chociaż znajdziemy również na rynku drukarki żelowe. W sytuacji, gdy korzystamy z urządzenia dużo i często, lepszym rozwiązaniem może okazać się laser - jest bardziej ekonomiczny i musimy rzadziej pamiętać o wymianie części eksploatacyjnych. Jego niewątpliwą zaletą jest również brak ryzyka rozmazania się tekstu na papierze, szczególnie jeżeli korzystamy z takiego o nieco lepszej jakości. Gdy zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie, warto rozważyć laserowe drukarki Canon z serii przeznaczonej do użytku w biurze.

Drukarka do biura - czarno-biała czy kolorowa?

Konieczność posiadania kolorowej drukarki jest mocno zależna od specyfiki naszej pracy. Jeżeli musimy drukować rzuty, zdjęcia czy inne materiały wymagające barw, nie wahajmy się wybrać modelu o odpowiednich parametrach. Jednak w sytuacji, gdy nasza praca mieści się w standardowym zakresie, profesjonalne drukarki laserowe z czarnym pigmentem będą w zupełności wystarczające. Decydując się na kolorową opcję musimy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości, najlepiej dedykowane tonery, ponieważ tylko w ten sposób będziemy w stanie zapewnić sobie najwyższą jakość drukowanych materiałów.

O czym pamiętać przy zakupie drukarki dla firmy?

Wybierając drukarkę do firmy warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, jak i na opinie na jej temat. Niektóre modele lepiej sprawdzą się w miejscach, gdzie będą wykorzystywane bez przerwy, podczas gdy inne są bardziej delikatne i mogą nie spełnić naszych wymagań. Nie zapomnijmy również o zaopatrzeniu się w dobrej jakości materiały eksploatacyjne, szczególnie tonery lub tusz, w przypadku gdy wybierzemy opcję atramentową. To od nich, jak i od użytego papieru, zależy, czy będziemy zadowoleni z rezultatów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.