› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jak wybrać idealny stół warsztatowy?

aktualności ponad rok temu    19.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać idealny stół warsztatowy?

Wybierając meble do warsztatu, z pewnością będziesz szukał funkcjonalnego stołu warsztatowego. Zastanawiasz się, jakimi kryteriami powinieneś się kierować podczas jego wyboru? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Główne cechy, jakie musisz wziąć pod uwagę to: Wymiary Materiał Funkcjonalność Mobilność Przeczytaj, dlaczego powinieneś zwrócić uwagę właśnie na te cechy. Zdobyte informacje z pewnością ułatwią Ci wybór stołu warsztatowego.

Jakie wymiary powinien mieć stół warsztatowy?

Kluczowym kryterium wyboru stołu warsztatowego są jego wymiary. Kupując stół do warsztatu, powinieneś wziąć pod uwagę wielkość i aranżację wnętrza w pomieszczeniu, w którym zostanie umieszczony. Pamiętaj, aby zachować wystarczająca ilość wolnej przestrzeni do przemieszczania się w obrębie warsztatu. Określając wymiary stołu, musisz także wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy. Pamiętaj, aby nie skupiać się wyłącznie na wymiarach blatu. Równie ważna jest także jego wysokość. Wiele godzin spędzonych przy zbyt niskim blacie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. A tego z pewnością wolałbyś uniknąć.

Z jakiego materiału powinien być wykonany stół warsztatowy?

Podczas wyboru stołu warsztatowego z pewnością będziesz zastanawiał się pomiędzy metalem a drewnem. Idealnym połączeniem wydaje się metalowy korpus z drewnianym blatem. Solidna konstrukcja wykonana z metalu gwarantuje stabilność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stoły metalowe z drewnianym blatem to idealne rozwiązanie m.in. dla stolarzy. Alternatywą dla takiego połączenia mogą być stoły ze stalowym blatem. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie idealnej czystości. Ponadto metalowy blat jest dużo bardziej praktyczny w przypadku profesji, w której pracuje się z gorącym tworzywem. Stoły z metalowym blatem sprawdzają się przede wszystkim w warsztatach ślusarskich oraz zakładach jubilerskich.

Jakie funkcje powinien mieć stół warsztatowy?

Pamiętaj, że nie istnieje jeden model stołu warsztatowego, który sprawdzi się w przypadku każdej profesji. Na pewno funkcjonalny stół warsztatowy nie składa się wyłącznie z blatu roboczego. W niektórych zawodach niezbędne jest także przechowywanie dużej ilości narzędzi i innych drobiazgów. W takiej sytuacji powinieneś poszukać stołu, który obok blatu roboczego jest wyposażony w zabudowę w postaci szuflad i schowków. Najczęściej schowki mają formę szuflad lub szafek zlokalizowanych pod blatem. Jeśli jednak nie potrzebujesz wiele miejsca do przechowywania narzędzi, to w zupełności wystarczy Ci stół warsztatowy z jedną półką. Sposób i rodzaj zabudowy ma także wpływ na cenę. Dlatego powinieneś dobrze przemyśleć, który wariant będzie dla Ciebie najlepszy.

Kiedy warto kupić mobilny stół warsztatowy?

Mobilność to kolejny element, który jest kwestią bardzo indywidualną. Niektóre czynności wymagają dużej elastyczności. W takich sytuacjach nie sprawdzi się stół postawiony na stałe pod ścianą. Lepszym rozwiązaniem może okazać się stół z zamontowanymi kółkami. Będziesz mógł dowolnie przesuwać go w obrębie warsztatu, co znacząco ułatwi Ci pracę.

Wybór stołu warsztatowego nie jest prostym zadaniem. Na stronie fxmeble.pl znajdziesz kompleksową ofertę stołów do warsztatu. Firma FX Meble oferuje także duży wybór mebli warsztatowych.

fot. materiały prasowe

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.