› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak wybrać najlepsze konto w banku?

aktualności ponad rok temu    23.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać najlepsze konto w banku?

W jaki sposób wybrać rodzaj rachunku bankowego? Czy skupiać się przede wszystkim na tym, że słyszeliśmy o banku? Posłuchać się rad rodziny i przyjaciół na temat banków, w których oni posiadają konto? Jaki jest prawidłowy sposób selekcji spośród tylu możliwych do otwarcia kont w kraju? Na co zwracać uwagę, a czym można się zwyczajnie nie przejmować? Otóż istnieje kilka podstawowych kroków, które pozwolą nam odpowiedzieć na te i więcej pytań. Wystarczy jedynie moment na chwilę zastanowienia nad naszymi potrzebami względem usług bankowych!

Po pierwsze i najważniejsze, przy zakładaniu konta w banku należy najpierw określić swoje potrzeby względem rachunku. Za co chcemy płacić co miesiąc, a co jest nam w zupełności niepotrzebne? Czy potrzebujemy darmowych bankomatów, ponieważ często zdarza nam się wypłacać gotówkę z różnych sieci bankomatów? A może potrzebujemy darmowych bankomatów zagranicą, ponieważ często podróżujemy? Jakie opłaty jesteśmy w stanie znieść, a jakie są dla nas nieakceptowane za miesięczne prowadzenie rachunku? Czy oczekujemy darmowych przelewów krajowych bądź zagranicznych? Na wszystkie te pytania należy odnaleźć satysfakcjonujące nas odpowiedzi, a następnie odnaleźć na stronie banku, w którego placówce planujemy otworzyć konto, tabelę taryf. Tabela taryf to najczęściej dokument PDF informujący o opłatach pobieranych za poszczególne czynności na określonym rodzaju konta. Po zaznajomieniu się z taryfami banku wiemy już czy dany rodzaj rachunku satysfakcjonuje nas pod względem naszych potrzeb. Jeśli tak nie jest, należy sprawdzić tabele taryf kolejnych banków w celu znalezienie najbardziej nam odpowiadającej oferty.

W momencie, gdy już odnajdziemy satysfakcjonujący nas rodzaj rachunku bankowego, powinniśmy również określić swój budżet. Zdarza się, że możemy być zwolnieni z jednej z podstawowych opłat, jeśli saldo naszego konta będzie odpowiedniej wielkości co miesiąc. Następnie, jeśli pojawią się dodatkowe pytania, na które nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedzi w tabeli taryf ani na stronie internetowej banku, należy wykonać telefon i zapytać o szczegóły oferty konsultanta banku bądź też udać się do placówki banku w celu objaśnienia szczegółów przez pracownika banku.

Kiedy znamy już wszystkie interesujące nas kwestie pozostaje już tylko podpisać umowę. Należy zaznajomić się z jej treścią i po wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości podpisać dokument w placówce banku. Po podpisaniu otworzony zostanie nasz rachunek internetowy, jednak na kartę płatniczą przyjdzie nam czekać około tygodnia. Karta z reguły zostaje przesłana pocztą na wskazany przez nas wcześniej adres.

Jednocześnie należy pamiętać, że taryfy opłat ulegają co jakiś czas zmianą. Zostajemy o tym poinformowani przy logowaniu do bankowości internetowej pod ikoną wiadomości. Aby nie być zaskoczonym możliwymi udogodnieniami bądź też zwiększonymi opłatami należy sprawdzać cyklicznie czy nie doszło do zmian w taryfach prowizji naszego banku.

Więcej informacji dotyczących kont bankowych można znaleźć tutaj:

www.wybieraj.com.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.