aktualności |
ponad rok temu
22.10.2020 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Wybór platformy B2B dla e-commerce to jedno z największych wyzwań dla firm, które starają się rozpocząć swoje działania sprzedażowe. Zwłaszcza w obecnym okresie, gdzie na świecie panuje pandemia koronawirusa, handel elektroniczny jest korzystny dla sprzedawców, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na to rozwiązanie. Jaka powinna być odpowiednia platforma B2B? Jak ją wybrać? Poniżej opisaliśmy najważniejsze według nas czynniki, które należy wziąć pod uwagę.
Rozwój marki w przyszłości nie powinien być hamowany przez nieodpowiednio dobraną platformę. Oprogramowanie B2B powinno skalować się wraz z Twoją firmą i być na tyle solidne, by sprostać rosnącym wymaganiom. W tym celu należy nie tylko odpowiednio zgłębić się w tajniki platformy, ale również zastanowić się nad strategią rozwoju, która pozwoli ocenić dynamikę rozwoju. Kiedy wiesz już jaki chcesz obrać kierunek, oceń skalowalność i dostosowywanie się konkretnych platform B2B do Twoich preferencji. Czy posiadają wtyczki, by móc poszerzyć jej funkcjonalności? Czy umożliwiają integracje z innymi systemami? Wszystko to ma znaczenie dla odpowiedniego działania Twojego sklepu.
Urządzenia mobilne nie tylko stanowią ważny element Twojego biznesu, ale są jego nieodłączną częścią. Ponad 80% kupujących w sektorze B2B używa telefonów komórkowych w pracy, dlatego posiadanie responsywnej witryny umożliwia obsługę kupujących, którzy pracują w terenie, a ich działania w większości opierają się na użytkowaniu smartfona lub tabletu. To także spore ułatwienie dla osób, które chcą w szybki sposób sprawdzić informacje o zamówieniu - a przecież na telefonie robi się to zdecydowanie najprościej. Odpowiednie wyświetlanie się witryny na każdym urządzeniu, niezależnie od rozmiaru ekranu, jest absolutnym must-have, dlatego zwróć uwagę na to, czy platforma umożliwia projektowanie responsywne.
Platformy B2B powinny zawierać funkcje specyficzne dla tego segmentu, dlatego warto zwrócić uwagi na kilka ważnych opcji. Jedną z nich są np. spersonalizowane ceny, które w zależności od zamówienia będą się różnić. Kolejne istotne funkcjonalności to opcja zapytania ofertowego, możliwość ponownego zamówienia oraz dynamiczne ceny. Odpowiednie zarządzanie finansami i zapasami będzie możliwe, dzięki wprowadzeniu minimalnej wartości zamówienia, dlatego i to rozwiązanie może okazać się niezbędne. Platforma B2B budowana jest z myślą o złożonych strukturach, które obsługują tysiące produktów, dlatego katalogi produktów podzielone na segmenty klientów, funkcję zatwierdzania zamówień i inne rozwiązania, które mogą Ci się przydać, są warte sprawdzenia.
Obsługa klienta to jeden z elementów, który mocno oddziałuje na wizerunek Twojej marki. Wybierając platformę e-commerce dla B2B musisz dowiedzieć się w jakim stopniu oprogramowanie zapewnia i umożliwia obsługę klienta.
Warto sprawdzić poziomy wsparcia czy też pomoc na czacie - wszystkie pytania o ten aspekt pomogą Ci uniknąć pułapek w przyszłości. Współczesny klient jest świadom oszustw internetowych, dlatego nie udostępni swoich poufnych danych na stronie, która według niego nie jest wiarygodna. Sprawdź, czy platforma umożliwia bezpieczne dokonywanie płatności zgodnie z protokołami HTTPS i SSL oraz czy jest zgodna ze standardem PCI.
Na sam koniec wspomnimy jeszcze o budżecie, który należy zaplanować i w jego ramach planować wydatki związane z platformą - jej stworzeniem i utrzymaniem. Mamy nadzieję, że zamieszczone powyżej wskazówki okażą się przydatne, a wybór odpowiedniego rozwiązania okaże się znacznie prostszy.
Oczywiście, decyzja o wyborze odpowiedniej platformy to jedno, jednak na sam koniec chcemy przypomnieć, że niezwykle ważne jest posiadanie partnera wdrożeniowego z doświadczeniem B2B np. Smartbees, który wspomoże działaniami na platformie oraz zmierzy się z problemami technicznymi. Silny ekosystem, na który składać się będzie platforma i mocny zespół, z pewnością pozwolą Ci rozwinąć firmę. Powodzenia!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |