› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Jak wynagrodzić zaangażowanie pracownika?

12 miesięcy temu    26.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wynagrodzić zaangażowanie pracownika?

W prowadzeniu firmy, niezwykle ważne jest również dobieranie sobie odpowiednich pracowników. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli pracownik nie będzie odpowiednio zmotywowany, to z pewnością nie będzie dawał z siebie wszystkiego w pracy. Dlatego też ważne jest odpowiednie wynagrodzenie zaangażowania pracownika. 

Możliwość awansu

Przede wszystkim ważne jest stałe stwarzanie możliwości awansu. Jeżeli pracownik ma świadomość tego, że może zarabiać więcej, a na dodatek pracować na lepszym stanowisku, to będzie robił wszystko, aby się na nim znaleźć. Oczywiście ważne jest, aby awanse były w pełni uzasadnione ciężką pracą i poświęceniem. Jeżeli będą dawane losowo pracownikom, to nikt nie będzie się starał, ponieważ wszyscy będą mieli świadomość, że wcale nie przekłada się to na lepsze zarobki. W efekcie może mieć to negatywny wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Dlatego też warto tworzyć konkursy, których zwycięzcy otrzymają upragniony awans i związaną z nim podwyżkę.

Premie

W pracy często jest masa dodatkowych projektów, niektórzy pracownicy wykazują się bardziej, inni nieco mniej. Dlatego też warto stworzyć system przyznawania premii pracownikom osiągającym najlepsze wyniki, albo będącym najbardziej zaangażowanymi. Premie można naliczać od wielkości sprzedaży, ilości i jakości wykonywanej pracy. Ważne jest, aby system przyznawania premii był jasno określony i przedstawiony wszystkim pracownikom. Wtedy w pracy tworzy się zdrowa konkurencja, która przekłada się na lepsze wyniki osiągane przez firmę. 

Benefity

Dobrze jest również oferować różne benefity dla pracowników, w których skład będą wchodzić różnego rodzaju wycieczki, bilety do kina, czy teatru, karnety na basen czy siłownie. Takie benefity powinny funkcjonować obok systemu premii. Takimi drobnymi rzeczami powinni być nagradzani zarówno pracownicy najlepiej wykonujący swoją pracę, jak i ci, którzy się mocno angażują i starają, jednak nie osiągają aż tak dobrych wyników, jak inni. Nawet jeżeli osoby takie nie są najlepsze w kadrze, to poprzez nagradzanie ich starać daje się im motywację, do dalszego angażowania się i prawidłowego wykonywania swoich obowiązków. 

Uczestniczenie w zyskach firmy

Ponadto bardzo ważne jest stwarzanie wrażenia, że sukcesy firmy przekładają się również na korzyści dla pracowników. Jeżeli więc przykładowo firma zarobiła więcej w danym roku, to również pensje pracowników powinny się zwiększyć, albo powinni dostać oni dodatkowe premie. Jeżeli pracownicy będą widzieli, że przyczynianie się do sukcesów firmy może mieć przełożenie na nowe korzyści dla pracowników. Wtedy każdy pracownik będzie robił wszystko, aby firma osiągała wyższe zyski. 

Podsumowując można powiedzieć, że stworzenie odpowiedniego systemu nagradzania może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania pracowników, a następnie do osiągania przez firmę wyższych zysków. Można do osiągnąć poprzez dzielenie się z pracownikami zyskami firmy, stwarzania możliwości awansu i rozwoju, otrzymywania innych benefitów rzeczowych.

Źródło: https://nais.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.