› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Jak zadbać o widzialność i atrakcyjny wizerunek firmy w sieci?

aktualności ponad rok temu    11.09.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zadbać o widzialność i atrakcyjny wizerunek firmy w sieci?

Już ponad połowa polskich konsumentów regularnie kupuje online. Dla pokolenia dzisiejszych 30-latków, a więc bardzo ważnej grupy konsumenckiej, firmy nieobecne w Internecie właściwie nie istnieją. To dostateczny powód, aby nawet prowadząc tradycyjny biznes, zainwestować w jego widzialność w sieci. Musi to iść w parze z kreowaniem atrakcyjnego wizerunku marki przedsiębiorstwa. Jak osiągnąć oba te efekty? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Firmowa strona internetowa

Nie ma ważniejszego śladu działalności firmy w Internecie niż właśnie strona www. To na nią w głównej mierze kierujemy ruch np. z reklam, to ona prezentuje ofertę przedsiębiorstwa, kreuje jego wizerunek i tym samym buduje zaufanie do marki po stronie klientów.

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że stworzenie własnej strony internetowej jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, dlatego długo odkładają tę inwestycję i przez to dzień po dniu tracą potencjalnych klientów. Okazuje się natomiast, że firmową witrynę można zaprojektować samodzielnie – nie mając przy tym żadnych umiejętności programistycznych czy graficznych.

Wystarczy tutaj skorzystać z kreatora stron internetowych. Jednym z najlepszych, a na pewno najbardziej zaawansowanych narzędzi tego typu jest Zyro. Ten kreator umożliwia zaprojektowanie zarówno prostej, jak i znacznie bardziej rozbudowanej witryny firmowej, e-sklepu czy wizytówki. Co wyróżnia to narzędzie na tle konkurencji? Przede wszystkim fakt, iż Zyro wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, znacząco ułatwiającej samodzielne zaprojektowanie unikalnej witryny i osiągnięcie świetnego efektu pod względem estetyki oraz funkcjonalności.

Przy pomocy Zyro można zaprojektować stronę responsywną (czyli poprawnie wyświetlającą się na urządzeniach mobilnych), zoptymalizowaną pod kątem SEO, z darmowym hostingiem bez względu na wybrany plan oraz zabezpieczoną certyfikatem SSL.

Identyfikacja wizualna marki

Konsumenci wybierają oferty tych marek, które są dla nich atrakcyjne. Podświadomie chcemy kupować od firm kojarzących się nam z nowoczesnością, solidnością, dbałością o jakość. Wykreowanie takiego wizerunku wymaga inwestycji w prezencję biznesu, czyli jego identyfikację wizualną.

W tym również może pomóc wspomniany wcześniej kreator stron internetowych Zyro, który został wyposażony w funkcję kreatora logo czy sloganu firmy, a także generator treści. Dzięki temu przedsiębiorca może samodzielnie stworzyć fundament wizerunku marki i dopasować go do oczekiwań grupy docelowej.

Analityka internetowa

Sama obecność firmy w Internecie, nawet w bardzo atrakcyjnym dla konsumentów wydaniu, niewiele pomoże, jeśli nie analizujemy ruchu na stronie www. Jest to o tyle ważne, że pozwala na bieżąco wprowadzać zmiany np. w układzie witryny czy wyglądzie strony głównej, dodawać poszukiwane przez odwiedzających elementy oraz usuwać te, które ich odstraszają. Podstawowym narzędziem do analizowania ruchu jest Google Analytics. Firmowa strona zaprojekowana w kreatorze Zyro może zostać zintegrowana z tą platformą, co pozwoli na bieżąco śledzić zachowania użytkowników i dopasowywać pod tym kątem decyzje dotyczące rozwoju witryny.

Bardzo duży wpływ na kreowanie atrakcyjnego wizerunku firmy w sieci ma również korzystanie z różnych kanałów komunikacji z klientami – nie tylko telefonu i maila, ale także mediów społecznościowych czy live chatu na stronie (Zyro oferuje integrację z tymi narzędziami). Im bardziej „dostępna” wydaje się być firma, tym lepiej odbierana jest jej marka i tym większe ma szanse na pozyskiwanie klientów bezpośrednio z Internetu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.