› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak zaoszczędzić na leasingu samochodu? Podpowiadamy!

aktualności 9 miesięcy temu    5.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zaoszczędzić na leasingu samochodu? Podpowiadamy!

Leasing samochodowy cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Na jego korzyść przemawia między innymi możliwość elastycznego dopasowania finansowania do indywidualnych oczekiwań. Sprawdź, czy i jak można zaoszczędzić na leasingu – poznaj kilka wskazówek.

To, ile wyniesie koszt leasingu zależy nie tylko od firmy leasingowej. Również przedsiębiorca ma wpływ na ostateczną kwotę, ponieważ to on może wybrać najlepiej dopasowaną ofertę. Wybór przypadkowej propozycji może skutkować dużo wyższą kwotą całkowitą do zapłaty.

Sprawdź sposób wyliczania miesięcznych rat

Upewnij się, czy firmy leasingowe nie mają aktualnie ofert promocyjnych. Czasami zdarza się, że proponują nieco niższe oprocentowanie. Pozwoli to poczynić choćby drobne oszczędności.

Ciekawą opcją jest np. Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Leasing. W tym przypadku leasingobiorca spłaca wyłącznie tę część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości auta w okresie finansowania. Pozwala to obniżyć wysokość miesięcznego zobowiązania w porównaniu do oferty standardowego kredytu. 

Wybierz optymalną wartość opłaty wstępnej

Im niższa opłata wstępna, tym mniej pieniędzy potrzebujesz do uruchomienia leasingu. O ile nie masz w planach budowania potężnej floty pojazdów, o tyle wybór najniższego czynszu inicjalnego może podnieść koszt finansowania.

Dobrze się zastanów, ile pieniędzy jednorazowo możesz wpłacić. Im więcej, tym od mniejszej kwoty będą naliczane opłaty związane z udzieleniem finansowania.

Nie wydłużaj okresu finansowania

Jeżeli nie masz takiej potrzeby, nie wydłużaj okresu finansowania. Chociaż w ten sposób możesz obniżyć wysokość miesięcznych rat, finalnie zapłacisz więcej.

Dokładnie oszacuj, do jakiego okresu możesz skrócić czas trwania umowy leasingowej, aby obniżyć koszt leasingu.

Poznaj dokładne opłaty leasingowe

Jeśli nie chcesz, aby koszt leasingu był tylko pozornie niski, dokładnie sprawdź opłaty. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek, które z taniego finansowania uczynią drogą ofertę.

Pamiętaj! Nieprzewidziane koszty leasingu mogą zachwiać płynnością finansową. Dlatego warto wybrać propozycję z niskimi i przewidywalnymi opłatami za użytkowanie pojazdu.

Leasing samochodowy – to się opłaca

Leasing samochodowy to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Wśród plusów takiej formy finansowania można wymienić m.in.:

 • utrzymanie płynności finansowej,
 • możliwość zbudowania floty pojazdów,
 • korzystanie z samochodów będących na gwarancji producenta.

A to wszystko bez konieczności obciążania firmowego budżetu. Grunt to wybrać odpowiednią ofertę, dzięki której koszt leasingu będzie optymalny i dopasowany do możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.