› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak zmniejszyć comiesięczne rachunki?

aktualności 9 miesięcy temu    5.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zmniejszyć comiesięczne rachunki?

Zapowiedziana przez rząd i dostawców energii elektrycznej podwyżka cen wywołała lawinę internetowych dyskusji na temat sposobów zniwelowania jej skutków. Wśród najczęściej poruszanych sposobów na oszczędzanie pieniędzy, prym wiodły rozwiązania, skupiające się na zmianie dostawcy prądu bądź wymianie artykułów gospodarstwa domowego na takie, które cechują się lepszą klasą energetyczną. Jakie decyzje warto rozważyć w pierwszej kolejności?

Przyjrzyj się dostępnym dostawcom prądu oraz taryfom zużycia

Energia elektryczna (podobnie jak Internet czy telewizja kablowa) może pochodzić różnych dostawców. Mieszkańcy bloków nie są „przykuci” do jednego dystrybutora i mogą zmienić go na inną firmę, o ile obsługuje ona dany teren. Informację jaki dostawca dostarcza prąd do naszego bloku można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Oszczędzanie energii elektrycznej nie kończy się na wyborze taniego operatora – równie istotnym czynnikiem jest wybranie właściwej taryfy. Czym zatem są plany taryfowe energii elektrycznej i jak przekładają się na koszty prądu?

G11, G12, G12W – poznaj znaczenie poszczególnych planów taryfowych

O ile cennik operatorów może ulegać zmianie, powyższe trzy plany taryfowe znajdują się w ofercie każdego większego dostawcy. Ich opłacalność wiąże się przede wszystkim z dzienną rutyną domowników oraz specyfiką domowych zadań. G11 to taryfa jednostrefowa, w której cena za kilowatogodzinę prądu jest taka sama, niezależna od pory dnia czy nocy. Rozliczenie to jest najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym w większości gospodarstw domowych. Ze względu na brak rozróżnienia na tzw. ceny szczytowe i pozaszczytowe, rozwiązanie to jest najbardziej korzystne dla osób pracujących w domu – cena energii w najpopularniejszych godzinach pracy nie ulega wówczas podwyższeniu.

G12 jest taryfą dwustrefową, w której cena pozaszczytowa (niższa) jest stosowana pomiędzy 22:00 a 06:00 rano oraz 13:00 i 15:00. W taryfie tej nieco więcej zapłacimy za popołudniowy pobór prądu potrzebnego do przygotowania obiadu w piekarniku elektrycznym, mniej kosztować nas za to będzie prąd zużyty podczas nocnego seansu filmowego. Dla wielu osób najkorzystniejszą taryfą okazuje się G12W, w której cena pozaszczytowa obejmuje również weekendy. Oczywiście, oszczędności te wiążą się z wyższą ceną szczytową, jeśli jednak więcej spędzamy czasu w domu późnymi wieczorami niż w dzień, ostateczny rachunek wychodzi zauważalnie niższy.

Postaw na sprzęt energooszczędny

Oczywiście, wymiana całkowicie sprawnego sprzętu nie jest zbyt korzystnym rozwiązaniem, zarówno z ekonomicznego (koszt nowego urządzenia), jak i ekologicznego (zwiększenie ilości elektrośmieci) punktu widzenia. Kryterium energooszczędności jest jednak czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie elektronicznych zakupów. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku urządzeń o dużym poborze prądu i częstym (bądź nieustannym) użyciu, takie jak lodówka, pralka czy telewizor.

Dokonaj samodzielnej inspekcji

Uzyskanie oszczędności jest czasem prostsze niż sądzisz. Być może masz nieszczelne okno, przez które ogrzewanie kosztuje Cię więcej energii? W układzie wodno-kanalizacyjnym znajduje się cieknąca uszczelka? Redukcja wydatków bardzo często zaczyna się od pozornie niewielkich rzeczy, które należy przeprowadzić w pierwszej kolejności. Jeśli Twój plan oszczędzania zakłada większe inwestycje, z pomocą przychodzi Ci pożyczka na raty od TAKTO Finanse. Długoterminowa pożyczka na raty może opiewać nawet na 25 tys. złotych, które będziesz mógł rozłożyć na 36 wygodnych rat. Już dziś zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse i przekonaj się, w jaki sposób pożyczka na raty może pomóc Ci w oszczędzaniu pieniędzy.

Złóż wniosek jeszcze dziś i przekonaj się, że szybka pożyczka online może zostać udzielona szybko i na prostych zasadach. Znajdziesz nas pod adresem: ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław lub na naszej stronie: www.TaktoFinanse.pl

Źródło: TaktoFinanse.pl – Szybkie Pożyczki Online Na Raty

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.