› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową banku?

ponad rok temu    8.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową banku?

Kredyty nie są czymś, z czym większość z nas jest przez cały czas na bieżąco. Przeciętna osoba przez całą długość swojego życia zaciąga maksymalnie kilka takich operacji, przy czym z reguły największa dotyczy wieloletniego kredytu na zakup domu, mieszkania, ewentualnie samochodu, a reszta to stosunkowo niewielkie kwoty, potrzebne nagle na bieżące cele. Z racji tego, nie ma się raczej dokładnej, aktualnej wiedzy na temat poszczególnych ofert, poza szczątkowymi komunikatami, jakie słyszy się w przekazach reklamowych.

Poza odsetkowe koszty kredytowe

Kwoty, które przychodzi spłacić, wraz z należnymi odsetkami czy opłatami manipulacyjnymi nie należą często do małych. W dużym stopniu wpływać na nie mogą te drugie czynniki, nazywane ogólnie kosztami kredytu. Nie jest więc dobrym pomysłem zaciąganie kredytu w pierwszym banku, do którego będzie miało się po drodze, albo podejmowanie decyzji tylko na podstawie usłyszanych i obejrzanych w telewizji reklam, mówiących jedynie o superlatywach danej propozycji. Trzeba do tego podejść znacznie rozważniej. Niektóre propozycje mogą kusić na przykład oprocentowaniem w wysokości zero procent. Wydaje się to bardzo atrakcyjne, interpretuje się to w pierwszej chwili często jako spłacenie tej samej kwoty finansowej, którą się pożyczy.

Rzadko się to jednak zdarza, często dochodzą inne opłaty, takie jak:

 • opłata manipulacyjna
 • opłata za rozpatrzenie wniosku
 • opłata za udzielenie pożyczki
 • ubezpieczenie kredytu

Nie muszą one być wszystkie na raz, jednak należy to dokładnie sprawdzić, gdyż często tymi kosztami kredytodawca rekompensuje sobie fakt zastosowania zwolnienia od odsetek.

Porównywarka kredytowa

Przed podpisaniem umowy kredytowej warto dokonać dokładnego zestawienia różnych ofert, aby nie paść ofiarą zgrabnego tricku marketingowego. Można to zrobić na stronie https://www.banksecrets.eu/da/. Znajdzie się tutaj informacje o tym, jakie banki w chwili obecnej posiadają dostępne oferty kredytowe, a przy tym przejrzyście rozpisane dane odnośnie poszczególnych kosztów.

Podobny artykuł: https://wiadomosci.wp.pl/kredyty-gotowkowe-na-co-zwrocic-uwage-6349120608310913a

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.