› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Jakich dokumentów potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę?

aktualności ponad rok temu    15.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jakich dokumentów potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę?

Otrzymanie pożyczki wydaje się dużo łatwiejsze, niż ubieganie się o kredyt w banku. Ale czy istnieje możliwość otrzymania jej całkowicie bez formalności i zaświadczeń o osiąganych dochodach? Porównując propozycje firm pozabankowych i wymagania banków można śmiało stwierdzić, że formalności faktycznie są niekłopotliwe i nieznaczne. Pomimo tego, aby otrzymać wsparcie finansowe od firmy pożyczkowej, potrzebne są pewne dokumenty. Jeśli chcecie wiedzieć, czego może wymagać pożyczkodawca przed udzieleniem pożyczki, czytajcie dalej.

Pożyczka na dowód
 

W większości firm pożyczkowych możemy spotkać się z procedurą udzielenia pożyczki na dowód osobisty. Jest on niezbędnym dokumentem, potwierdzającym nasze dane osobowe oraz polskie obywatelstwo. Jeśli chcemy wziąć pożyczkę przez Internet, to warto wcześniej zrobić skan dowodu i, w odpowiedzi na otrzymaną prośbę o taki dokument, przesłać go mailowo do pożyczkodawcy.
Wypełniając osobiście formularz musimy podać nasze dane osobowe, PESEL, numer i serię dowodu osobistego, miejscowość, adres zamieszkania i kod pocztowy.

Inne dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki
 

Równie ważną kwestią jest posiadanie własnego konta bankowego, które odgrywa istotną rolę w procesie weryfikacji klienta. Standardowo polega ona na wysłaniu przelewu na symboliczną kwotę. Wykonanie operacji weryfikacyjnej z naszego osobistego konta daje pewność pożyczkodawcy, że jesteśmy tym, za kogo się podajemy, i że pożyczka trafi we właściwe ręce. Tytuł przelewu weryfikacyjnego powinien zawierać nasze imię i nazwisko. Jest to jeden ze sposobów ochrony pożyczkodawcy przed oszustami.

Zaświadczenie o dochodach – czy jest konieczne?
 

Ubiegając się o pożyczkę musimy wypełnić wniosek, w którym zwykle znajduje się wydzielony obszar na wpisanie osiąganych dochodów. Niekiedy proszeni jesteśmy jedynie o własną deklarację, a czasami musimy dołączyć do wniosku dokument – zaświadczenie o dochodach. Dlaczego jest to wymagane? Ponieważ to pozwoli pożyczkodawcy ocenić naszą zdolność do spłaty pożyczki, o którą się ubiegamy. Niektóre firmy pozabankowe oceniają naszą zdolność kredytową tylko na podstawie wysokości dochodów, a inne proszą dodatkowo o wskazanie naszych zobowiązań finansowych (np. opłat za mieszkanie czy wydatków na życie). Co jest wliczane w dochód? Należy pamiętać, że nie tylko środki, jakie otrzymujemy z tytułu wynagrodzenia za pracę, ale także przychody osiągane z innych źródeł, np. alimenty czy zyski z wynajmu mieszkania.
Analiza naszych dochodów jest potrzebna zarówno firmie, jak i nam samym – może nas uchronić przed wzięciem pożyczki, której nie bylibyśmy w stanie potem spłacić.

Alternatywa dla zaświadczeń o dochodach
 

Niektóre firmy pożyczkowe proszą o przedstawienie wyciągu bankowego za okres ostatnich miesięcy. Umożliwi to sprawdzenie regularności wpływów na nasze konto, a także źródła dochodów. Pożyczkodawca może ocenić systematyczność naszych płatności za rachunki i ich wysokość, dzięki czemu oszacuje czy pożyczka nie przekroczy naszych możliwości finansowych.

Jeśli chcecie zasięgnąć więcej informacji na ten temat, zajrzyjcie na stronę pożyczkowy-portal.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.