› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jakie buty robocze na lato sprawdzą się podczas pracy w upalne dni?

aktualności 10 miesięcy temu    17.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie buty robocze na lato sprawdzą się podczas pracy w upalne dni?

Praca na budowach czy w zakładach przetwórstwa wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami i możliwościami wystąpienia urazu, dlatego tak ważne jest zapewnieniu wszystkim pracownikom odpowiedniego ubrania ochronnego. Jednym z jego elementów są buty robocze, które osłaniają stopy przed spadającymi elementami maszyn i substancjami niebezpiecznymi, jak kwasy i oleje. W okresie letnim również konieczne jest posiadanie skutecznego obuwia ochronnego, jednak czym powinno się ono cechować? Poznaj buty robocze, które sprawdzą się podczas wyjątkowo upalnych dni.

Swobodny przepływ powietrza, czyli z czego powinny być zrobione dobre buty robocze na lato?

W okresie letnim czy miejscach pracy, w których panuje podwyższona temperatura powietrza, konieczne jest zapewnienie odzieży ochronnej, która będzie dostosowana do specyficznych warunków danego miejsca pracy. Dlatego podczas pracy na budowach latem lub zakładach przetwórstwa bez zamontowanej klimatyzacji, warto zaopatrzyć pracowników w odpowiednie buty z rozwiązaniami wspomagającymi wymianę powietrza. "Oddychający" materiał jest szczególnie polecany przez ekspertów, którzy obuwie specjalnego przeznaczenia mają na nogach przez wiele godzin dziennie.

Podstawą są w tym wypadku otwory, które pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza niż w innych butach ochronnych. Tego typu rozwiązanie zastosowano w sandałach roboczych, które chwalone są za swój projekt i to, że równie dobrze, jak i inne rodzaje obuwia ochronnego, zabezpieczają stopę przed zmiażdżeniem. Wszystko to dzięki wzmocnieniom oraz podnoskowi, który zabezpiecza palce przed urazem spowodowanym upadkiem przedmiotu, uzyskującego podczas spadania energię maksymalną 200 J. W sandałach roboczych postawiono również na specjalnego rodzaju materiał pochodzenia naturalnego – licowana bydlęca skóra jest lekka, a jednocześnie wytrzymała i pozwala na wymianę powietrza z otoczeniem.

Elementy czyniące obuwie robocze zgodne z zasadami BHP

Wśród obuwia roboczego znaleźć można trzy kategorie butów, które w różnym stopniu ochraniają stopę przed urazami czy odparzeniami wywołanymi przez rozpuszczalniki, kwasy czy inne ciecze o wysokiej temperaturze. W przypadku butów na lato, a w szczególności sandałów roboczych, konieczne było przygotowanie większych i mniejszych otworów, które zwiększą poziom wentylacji. Dlatego większość modeli to typ konstrukcji A lub B, które sięgają do kostki. Nie oznacza to jednak, że są przez to mniej skuteczne – sandały robocze zaliczają się do kategorii obuwia bezpiecznego S (ang. safety), chroniąc tym samym stopę przed naciskiem rzędu 15 kN. Dzięki temu spełniają wymagania normy wymagania normy BHP o kodzie PN-EN-ISO-20345. O tym, jak lepiej dobierać buty ochronne dla pracowników, można przeczytać w artykule: Jakie buty robocze wybrać dla pracowników?

Sandały robocze, jako sprawdzone rozwiązanie w kwestii butów do pracy na lato

Praca z ciężkimi elementami w okresie letnim bywa szczególnie uciążliwa i męcząca, dlatego ważne jest to, by zapewnić stopom komfort i wygodę, przy jednoczesnym dbaniu o zasady BHP. Sandały robocze sprawdzą się w tej roli, a na stronie glovex.com.pl znaleźć można modele wielu renomowanych producentów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.