› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Joanna Sadzik: Człowiek żyjący w skrajnym ubóstwie najbardziej boi się...

aktualności ponad rok temu    29.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Joanna Sadzik: Człowiek żyjący w skrajnym ubóstwie najbardziej boi się...

„Czujemy się jeszcze bardziej potrzebni, wciąż docieramy do takich miejsc, gdzie jeszcze nas nie było. Byliśmy w 112 miejscach, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, gdzie ludzie w ogóle o Szlachetnej Paczce nie słyszeli. Takich miejsc wciąż w Polsce jest więcej" – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceprezes Stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji Szlachetna Paczka, Joanna Sadzik.

Rozmówczyni Marcina Zaborskiego podkreślała, że ponad 2 mln Polaków miało nie więcej niż 19 zł miesięcznie na przeżycie.

„Zależy nam na tym, żeby każdy przeczytał raport o biedzie i jakoś się zaangażował. Można wybrać rodzinę i zrobić dla niej paczkę, można wybrać dziecko z Akademii Przyszłości i ufundować mu indeks sukcesów, można też po prostu wpłacić, po to, żebyśmy docierali do nowych miejsc" – podpowiadała Joanna Sadzik.

A weekend cudów już 7-8 grudnia. „Ludzie mówią nam: 'Przywróciliście nam godność'. Trafiło do nas w tym roku ponad 25 tys. historii rodzin. Ponad 10 tys. wolontariuszy czyta te historie, a potem odwiedza te rodziny" - opowiadała. „Człowiek żyjący w skrajnym ubóstwie najbardziej boi się tego, że będzie sam. W momencie, gdy trafia do niego wolontariusz lub osoba, która się nim choć trochę zainteresuje, to ten człowiek odzyskuje wolę walki" – podkreślała Sadzik.

Źródło: RMD FM 

Pełna rozmowa 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.