› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Kiedy warto kupić używany wózek widłowy?

aktualności ponad rok temu    4.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kiedy warto kupić używany wózek widłowy?

Powiedzmy sobie szczerze – zakup wózka widłowego to niemały wydatek. W przypadku nowego egzemplarza renomowanej marki jest to koszt przekraczający zazwyczaj 100 000 zł. Nic więc dziwnego, że rynek używanych wózków widłowych kwitnie. To nie tylko oczywisty wybór dla przedsiębiorców, którzy nie mogą sobie pozwolić na nową maszynę. W wielu przypadkach bowiem zakup nowej to przerost formy nad treścią, a zaoszczędzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Podpowiadamy, kiedy zakup używanego wózka widłowego będzie dobrym pomysłem i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i jakie są największe różnice względem nowego.

Używany wózek widłowy to często najrozsądniejszy wybór

Nie tylko w sytuacji, gdy zwyczajnie nie stać Cię na nowy. Wiele firm używa wózka widłowego sporadycznie lub umiarkowanie intensywnie. W takim wypadku podlega on niewielkiemu zużyciu i obciążeniu. Nie jest więc konieczne inwestowanie w nowy i obserwowanie, jak traci na wartości, stojąc w miejscu. Taka inwestycja zwyczajnie się nie zwraca. Inna sprawa, że w przypadku intensywnego użytkowania warto zastanowić się, czy zamiast kupić jeden nowy wózek, nie lepiej postawić na dwa używane https://irapol.com.pl/wozki-uzywane/. Kwota będzie podobna, a może okazać się, że to bardziej wydajne rozwiązanie. Używany wózek widłowy to także rozsądny wybór, jeśli nie jesteś pewien, czy wózek wejdzie na stałe do Twojego parku maszyn i jak będzie eksploatowany. To bezpieczny wybór, gdyż utrata wartości będzie znacznie mniejsza niż w przypadku egzemplarza prosto z salonu.

Nowy a używany wózek widłowy

Oczywiście trzeba się liczyć z pewnymi minusami. Największym z nich jest brak opieki gwarancyjnej, szczególnie w połączeniu z naturalnym zużyciem wielu części. Pancerna budowa wózków bywa też ich przekleństwem, gdyż sprawia, że wielu właścicieli zaniedbuje przeglądu i serwisy. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić stan techniczny wózka. Lepiej postawić na starszą maszynę z mniejszą ilością roboczogodzin niż na nowszy model, który był intensywnie używany. Niektórzy preferują też starsze modele ze względu na mniejszą ilość elektroniki i prostszą budowę, co przekłada się na koszty serwisu.

O czym należy pamiętać?

Oprócz sprawdzenia stanu technicznego wózka warto porównać go z dokumentacją. Używany wózek widłowy https://irapol.com.pl/wozki-uzywane/ bez pełnej historii serwisowej powinien wzbudzić nasze podejrzenia. Należy też liczyć się ze wstępnym przeglądem i wymianą płynów serwisowych i podstawowych części. W końcu mało kto inwestuje w wózek przed sprzedażą.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.