› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud

Kierowca w transporcie na wagę złota

aktualności ponad rok temu    22.08.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kierowca w transporcie na wagę złota

Branża transportu międzynarodowego ma od wielu lat opinię prawdziwej żyły złota, gdyż jak podpowiada logika, wraz z postępującą globalizacją ilość ładunków potrzebujących przewiezienia wcale nie maleje, więc całkiem dobrym pomysłem wydawałoby się zdecydowane wejście w tę branżę ze swoją firmą. Zdaje się, że mało kto pamięta o problemach związanych z prowadzeniem biznesu w transporcie, a zwłaszcza o tym najważniejszym, czyli braku kierowców!

Problem numer jeden w transporcie międzynarodowym

Spoglądając na statystyki polskich firm zajmującym się międzynarodowym przewozem najróżniejszych ładunków, dostrzeżemy, że mimo coraz odważniejszych zakupów w zakresie floty, ilość kierowców dotyka stagnacja. Doszukując się powodów występowania takich problemów, szybko dostrzeżemy, jak trudne dla „świeżego” kierowcy jest zdobycie potrzebnych uprawnień do wykonywania zawodu i stania się atrakcyjnym pracownikiem dla pracodawcy lub także to jak wyglądają ich płace w porównaniu z zachodnimi krajami Europy. Problemem także jest też to, że wraz z problemami finansowymi rosną problemy kierowców, którzy nie otrzymują wypłat na czas. Nic więc dziwnego, że większość polskich kierowców zawodowych woli wyjechać za granicę!

Dochody kierowców w transporcie

To właśnie dochody są główną i najczęstszą przyczyną, dla której zmieniają oni pracę. Jednak jak mówi tytuł znanej komedii - „Pieniądze to nie wszystko”, stąd też równie ważny staje się podział czasu między dniami spędzanymi w trasie a dniami spędzanymi na odpoczynku w domu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak męcząca jest to praca i jak bardzo wykańcza ona nawet najbardziej doświadczonego kierowcę! Równie ważne w całej tej sytuacji staje się relacja z pracodawcą czy też inne świadczenia, mające realny wpływ na przyszłe życie kierowcy. Dopiero odpowiednie dopasowanie trybu pracy i zbudowanie relacji pozwala na zatrzymanie kierowcy w firmie na lata.

Podsumowanie

Jak więc widzimy, branża transportu międzynarodowego jest branżą zarówno intratną, jak i skalaną pewnymi problemami, które nie są tak łatwe do wyeliminowania. Właśnie dlatego, ważne jest to, aby firmy z branży TSL dążyły do szeroko pojętej stabilizacji, która zapewni kierowcom poczucie pewności i faktycznego przynależenia do organizacji, która daje im szansę na rozwój. Bez tego niemożliwe jest zatrzymanie tej ucieczki kierowców poszukujących faktycznych korzyści! Mamy nadzieję, że zmieni się to w najbliższych latach, gdyż byłaby to wielka szkoda, gdyby branża transportu tak podupadła!

Transport międzynarodowy to domena skutecznych firm przewozowych. Skontaktuj się z Bitlogistics!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.