› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Kolejki do restauracji McDonald's w pierwszy dzień swiąt. Nasz Czytelnik: To upadek świątecznej tradycji

aktualności ponad rok temu    23.04.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 16 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejki do restauracji McDonald's w pierwszy dzień swiąt. Nasz Czytelnik: To upadek świątecznej tradycji fot. Konrad Kosacz (archiwum Elblag.net)

Nasz Czytelnik poinformował o kolejkach, które tworzyły się w pierwszy dzień świąt do restauracji McDonald's przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Był tym faktem wyraźnie zdegustowany.

Upadek świątecznej tradycji w moim kochanym Elblągu. Nie czepiam się, że Mac był otwarty w pierwszy dzień świąt lecz, że ludzie tworzyli do niego kolejki. To już koniec wszystkiego

– napisał na portalu społecznościowym pan Ireneusz.

Podobne spostrzeżenia miała pani Grażyna:

W ogrodach również mack otwarty i oczywiscie mamusie z maluszkami w kolejce.

Czyżby na naszych oczach dokonuje się zmiana świątecznej tradycji?

Przypomnijmy, że lokale gastronomiczne McDonald's, podobnie jak wszystkie pozostałe restauracje, nie podlegają ustawie wprowadzonej przez sejm o zakazie handlu, ponieważ świadczą usługę. Poza tym warto podkreślić, że samo otwarcie punktu nie budziło negatywnych emocji u naszego Czytelnika, budziło je natomiast duże zainteresowanie ze strony mieszkańców naszego miasta. Można się zastanowić, czy nie lepiej tego czasu spędzić w inny sposób.

Co myślą o takiej formie spędzania świąt nasi Czytelnicy?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jimi ziomal
ponad rok temu ocena: 50%  16
nastala demokracja i kazdy spedza wolny czas jak chce , i wara komus do tego ...
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ni mom nicka
ponad rok temu ocena: 40%  15
A ja po sniadaniu w niedziele wsiadlem na rower i wybylem na caly dzien. Spedzilem go na lonie natury. Wole tak niz siedzac przy stole i obzerajac sie. Zawsze mnie smieszyla ta glupia tradycja siedzenia w swieta w domu i jedzenia tak jakby nastepnego dnia mials wojna wybuchnac.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EL
ponad rok temu ocena: 67%  14
Zrozumiecie kiedyś co tracicie, albo nie zrozumiecie. Przyszłość młodego pokolenia zależy w dużym stopniu od rodziców i dziadków. Jeśli rodzice wyprawiają małemu dziecku urodzinki w MacDonaldzie to później niech się nie dziwią, że jak te dziecko dorośnie będzie tam chodziło i nie ważne, że to jedzenie jest marnej jakości. Chodzi o przyzwyczajenie. Spędzam święta w domu z rodzinką, ale gdybym już miał pójść i zjeść coś na mieście to poszedłbym z całą rodziną do dobrej restauracji.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qaz
ponad rok temu ocena: 67% 13
Bo kto chodzi do Maca? Grażyny i Janusze. hahahaha
~ Magda
ponad rok temu ocena: 67%  12
To jest smutne :( i nie chodzi o religię-bo nie każdy musi być katolikiem i przeżywać Wielkanoc w sposób religijny, ale jak już są wolne dni i święta to fajnie by było nawet wspólnie z dziećmi swoimi coś zdrowego upichcić, na spacer pójśćpójść, uczyć że atrakcją w życiu nie jest fast food...
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baba
ponad rok temu 11
Cały tydzień przy garach. To i w święta też.
~ kkk
ponad rok temu ocena: 44%  10
Idę sobie w niedzielę na siłownię, a tu patrze pod kościołem kolejka ludzi. Byłem zdegustowany, zamiast pracować, zarabiać na zus, albo zadbać o zdrowie to oni stoją pod kościołem. Byłem zdegustowany.
odpowiedz oceń komentarz 8 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuza
ponad rok temu ocena: 68%  9
Jasne bo przeciez juz małe dzieci muszą koniecznie wcinac bardzo niezdrowe jedzenie ,brawo rodzice.Te dzieci w wieku np.20 lat juz będą bardzo schorowane jak dzisiejsi staruszkowie w wieku 80 lat.Brawo rodzice bo rozumu to nie macie za grosz.
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MISIO
ponad rok temu ocena: 71%  8
ekstra temat...:)
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ barbi
ponad rok temu ocena: 75%  7
Dokładnie tak jest społeczeństwo woli do maka do marketów niz na spacer do parku lub nad wodę jecgać lub iść gdyby markety były otwarte non stop to by ludzie chodzili cały czas na spacery do ogrodów tak wychowują dzieci więcej ludzi w marketach niż w kościele co niektórzy to nie powinni obchodzić świąt obchodzą bo muszą lub na pokaz a nic nie rozumieją z tych świąt tak samo jak byłam w sobote z koszyczkiem ludzie nie byli zainteresowani kościołem tylko rozmawiali i aby ksiadz poświęcił i szybko do domu nie rozumieją powagi wielkiego tygodnia i świąt dla mnie to wszystko na pokaz bo tak inni robia a mamusie to juz przesadzają z dziećmi do maka w pierwszy dzń świąt masakra tylko markety i maki gdzie tu wychowanie dzieci co te dzieciaki wiedzą nic jest wiele wiele innych mniejsc aby spędzić z całą rodziną ale to polskie mamusie niestety
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara
ponad rok temu ocena: 94%  6
Każdy może jeść gdzie chce, co chce i kiedy chce. Dla mnie święta Wielkanocy i Bożego Narodzenia to zawsze było spotkanie z rodziną i spędzanie czasu z rodziną, także tą trochę dalszą niż rodzice. Spotykaliśmy się w większym gronie. Mam na myśli nasze rodzeństwo i nasze dzieci, rodzice, dziadkowie. Wspólnie spędzaliśmy czas. To było wspaniałe, a wracam do tego z łezką w oku.. Jak widać teraz więzi rodzinne zanikają i czasu na rodzinne spotkania coraz mniej. Szkoda.
odpowiedz oceń komentarz 17 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmiechuwarte
ponad rok temu ocena: 64%  5
Ale ludzie mają problem co kogo obchodzi czy ja pójdę do mąka czy nie jak tak swietujecie tradycje to siedźcie z rodziną a nie piszecie że jesteście zdegustowani
odpowiedz oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec okolicy
ponad rok temu ocena: 60%  4
Czy autor artykułu myśli że 100 % mieszkańców to praktykujący katolicy raczej wątpię. Narzucanie komuś swojej religii i tradycji i zmuszanie do siedzenia w domu bo jest dla niektórych święto to głupota. Wedle ścisłości jestem katoliczką obchodzę święta i w kościele z rodziną i w domu ale nie oceniam i nie wytykam palcami.
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 85% 3
Nikt nikogo nie zmusza do siedzenia w domu w dni świąteczne, dotyczy to także Wielkanocy. Skąd w ogóle takie spostrzeżenie? Narzucanie komuś religii? Gdzie pan to wyczytał? Druga sprawa - autor opublikował jedynie głos czytelnika, nieodosobniony zresztą. Wystarczy zrobić krótki przegląd na Facebooku, żeby dowiedzieć się, że wiele osób dostrzega zmianę obyczajów, a media są m.in. po to, żeby opisywać rzeczywistość.
oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ta
ponad rok temu 2
To ci niepraktykujacy niech idą do roboty w Wielkanoc;)
~ oburzonyoburzeniem
ponad rok temu ocena: 58%  1
nie kazdy musi obchodzić wielkanoc, dla niektórych to dzień jak co dzień, więc co szkodzi jak sobie pójdą zjeść, gdzie chcą?
odpowiedz oceń komentarz 15 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.