› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Kolejna odsłona walki o Kolej Nadzalewową. W tle marszałek i rząd

aktualności 6 miesięcy temu    20.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Kolejna odsłona walki o Kolej Nadzalewową. W tle marszałek i rząd  fot. archiwum Elblag.net

Dr Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS) złożył interpelację do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego o rewitalizację i przywrócenie połączeń kolejowych na trasie Elbląg-Braniewo. Chodzi o umieszczenie inwestycji w programie rządowym, uchwalonym na początku grudnia. 

Starania o reaktywację Kolei Nadzalewowej mają długą historię. Na razie bez rezultatu. Na początku tego roku Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS) złożył interpelację do Gustawa Brzezina, marszałka województwa w sprawie przywrócenia Kolei Nadzalewowej  Elbląg – Braniewo. Podkreślał, że można skorzystać z programu „Kolej plus”. 
Marszałek odpowiedział m.in.

wśród 21 nowych odcinków  zgłoszonych do przywrócenia, poprawienia czy też budowy nowych linii kolejowych” nie uwzględnia ww. linii kolejowej.

Radny Marcin Kazimierczuk złożył ponownie wniosek, by Zarząd Województwa podjął starania o 85 procent dofinansowania na  przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem. 

Kolejna cegiełka w budowaniu zainteresowania rewitalizacją i przywróceniem połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem, która doskonale wpisuje się w projekt przekopu Mierzei Wiślanej

- napisał na Facebooku Kazimierczuk. 
Znów bez rezultatu. 

Rada Ministrów 3 grudnia przyjęła uchwałą Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+. Radny Marcin Kazimierczuk złożył interpelację do marszałka  Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

Wnioskuję o podjęcie działań w celu ujęcia w wyżej wymienionym programie przedsięwzięcia polegającego na rewitalizacji i przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Elbląg-Braniewo. 

Interpelacja została zgłoszona na XIII sesję Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. 

Przypomnijmy, że elbląscy radni w kwietniu przyjęli stanowisko dotyczące rewitalizacji kolei nadzalewowej i przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Elbląg-Braniewo. Apelowali do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego o opracowanie Studiów Wykonalności. Radny Rafał Traks zgłosił projekt stanowiska  w marcu.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fredek
6 miesięcy temu 4
Ale olsztyńska władza nie chce dopuścić,aby w Elblągu i okolicy coś się działo.Gdyby nie zlikwidowano naszego województwa,to ten odcinek kolejowy dalej by działał,dziwi mnie ładowność mieszkańców Braniewa- tak chcieli być razem z Olsztynem,a ten odciął ich od świata,likwidując połączenia z Elblągiem na obydwu trasach.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wet
6 miesięcy temu 3
dr Marcin Kazimierczuk to najaktywniejszy i bardzo pracowity radny wojewódzki, który dobrze reprezentuje interesy okręgu elbląskiego.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rew
6 miesięcy temu 2
Brawo Panie Marcinie!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koc k
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
szkoda tej kolejki niezła atrakcja turystyczna piękny widoki
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.