› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kompetencje fundamentem rozwoju

aktualności 10 miesięcy temu    7.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćKompetencje fundamentem rozwoju fot. nadesłana

W Szwarcenowie (powiat nowomiejski, południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego), na terenie PPUH „Ziemar”, znajduje się Centrum Kompetencji BASF. Wieloletnią współpracę z BASF podsumowuje prezes „Ziemaru” Zbigniew Ziejewski.

Od czego rozpoczęła się współpraca firm „Ziemar” i BASF?

Inspiracją do współpracy z BASF był fakt, że ogromną część działalności mojej firmy zajmuje nasiennictwo. Aby rozwijać się i osiągać coraz wyższy poziom w tej dziedzinie, potrzebne są odpowiednie kompetencje, a BASF jest podmiotem, który te kompetencje posiada.

Zbigniew Ziejewski, fot. nadesłana

Jakie działania realizuje Centrum Kompetencji BASF?

Co roku w czerwcu w Centrum Kompetencji BASF organizujemy Dni Pola. Zaproszeni rolnicy mogą zobaczyć, jak wyglądają zasiewy zbóż czy rzepaku, które potraktowane odpowiednimi zabiegami prezentują swój potencjał i wigor. W tym roku podczas Dni Pola BASF miała miejsce premiera wyjątkowego produktu do ochrony zbóż przed chorobami, zawierającego substancję czynną Revysol. Jestem przekonany, że ta substancja i oparte na niej produkty to przyszłość ochrony  zbóż, a także innych gatunków roślin uprawnych. 

Dzięki współpracy z BASF, na polach produkcyjnych korzystamy z najnowszych rozwiązań tej firmy. Aktualnie w uprawie rzepaku stosujemy Caryx® – preparat do zwalczania chorób i regulowania wzrostu, w uprawie zbóż Systiva® – do zaprawiania materiału siewnego w celu zwalczania patogenów nalistnych i poprawy wigoru roślin jesienią oraz Pontos® – herbicyd do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Efekty działania tych produktów widać na polach. Mam na myśli lepszą jakość i większą ilość plonów, co z kolei przekłada się na wymierny zysk finansowy. 

Dlatego zamierzam w dalszym ciągu bazować na technologiach BASF i korzystać z pomocy specjalistów tej firmy. W Centrum Kompetencji BASF organizujemy też szkolenia dla rolników. Dotyczą one zagadnień związanych z najnowszymi trendami w ochronie roślin i agrotechnice. Dzięki nim rolnicy w różnych okresach sezonu wegetacyjnego obserwują, jak prezentują się zasiewy.

Zbigniew Ziejewski, fot. nadesłana

Pana największy sukces to...

...firma, którą stworzyłem od podstaw. Zbudowałem nowe obiekty, magazyny, linie do zaprawiania nasion i produkcji pasz. Od 2004 r. korzystałem ze wsparcia inwestycji przy wykorzystaniu dofinansowań z programów unijnych. Działalność firmy opieram na dwóch gałęziach – nasiennictwie i produkcji drobiarskiej. 

Cenię sobie ludzi, z którymi współpracuję, otaczam się kompetentną kadrą specjalistów, w tym także ekspertów z BASF. Moim bogactwem jest ich wiedza. Ludzie, z którymi współpracuję i których zatrudniam, to mój największy kapitał.

Zbigniew Ziejewski, fot. nadesłana

W czym upatruje pan perspektyw dalszego rozwoju?

Niezwykle istotnym elementem sukcesu jest współpraca, również międzynarodowa. Centrum Kompetencji BASF generuje nowe możliwości rozwoju, podążania za wiedzą, informacją i technologią – i to jest przyszłościowy kierunek. 

Chciałbym, aby Centrum Kompetencji BASF służyło nie tylko rolnikom z powiatu nowomiejskiego, ale również powiatów ościennych – i do tego będę dążył.

Zbigniew Ziejewski, fot. nadesłana

Czy w napiętym grafiku znajduje pan czas na realizacje pasji i marzeń?

Staram się… Moim hobby są szachy i turystyka, szczególnie górska. Także w tej dziedzinie angażowałem się w działalność społeczną. 

Byłem prezesem klubu turystyki górskiej, prowadziłem hotele studenckie, byłem pilotem międzynarodowych wycieczek zagranicznych, obszedłem wszystkie pasma górskie Europy, a dzięki współpracy z BASF także Himalaje.

 • Kompetencje fundamentem rozwoju
 • Kompetencje fundamentem rozwoju
 • Kompetencje fundamentem rozwoju
 • Kompetencje fundamentem rozwoju
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.