› FIRMY
› ARTYKUŁY

Konto bankowe - jak wybrać to najlepsze?

aktualności 10 miesięcy temu    7.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Konto bankowe - jak wybrać to najlepsze?

Stoisz przed koniecznością podjęcia decyzji gdzie założyć nowe konto? A może zastanawiasz się czy już czas zmienić swój dotychczasowy bank? Jeśli tak, to pamiętaj, że rozważenie wszystkich za i przeciw wcale nie jest taką prostą sprawą.

Z reklamy zapewne nie dowiesz się wszystkich najważniejszych rzeczy na temat oferty banku – w tym wypadku lepiej skorzystać z niezależnego rankingu kont osobistych, wiele przydatnych informacji możemy znaleźć na przykład w rankingu kont bankowych tanie-konto.pl (porównanie opłat, opinie). Ale istnieje kilka ogólnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

1. Bank ze stacjonarnymi oddziałami
 

Banki, które działają tylko internetowo (bez oddziałów stacjonarnych), maja wiele zalet. Zwykle łatwiej w nich spełnić warunki darmowego konta bankowego i karty, przelewy są darmowe, a przez bankowość internetową można załatwić więcej spraw.

Ale czy to wystarczy, żeby powierzyć wszystkie swoje oszczędności takiemu bankowi?

Sprawa wcale nie jest taka oczywista. Niezaprzeczalną zaletą banków z fizycznymi placówkami jest fakt, że zawsze możemy tam pójść i spotkać się z żywa osobą, która od razu powinna zając się naszym problemem. Ponadto możemy udać się tam do kasy, gdzie swobodnie wpłacimy lub wypłacimy gotówkę – w bankach internetowych jesteśmy skazani na bankomaty i wpłatomaty, które – jak to maszyny – bywają zawodne. Klienci szczególnie narzekają na nagminnie zacinające się podczas korzystania wpłatomaty, przez co czasowo możemy być pozbawieni części naszych środków.

2. Banki z dużą liczbą oddziałów
 

Teoretycznie każdy większy, bardziej rozpoznawalny bank, ma dużo swoich placówek, rozsianych nawet po mniejszych miejscowościach. Ale czy one wszystkie maja takie same kompetencje? Pamiętajmy, że część instytucji korzysta z sieci franczyzowej, w której zazwyczaj nie załatwimy każdej sprawy, a przynajmniej nie w tak szybkim czasie, jakby to miało miejsce w jednym z pełnoprawnych oddziałów banku. Wiąże się to z tym, że placówki partnerskie pracują zwykle na innym systemie operacyjnym i najzwyczajniej w świecie nie mają dostępu do wszystkich funkcjonalności, przez co część spraw muszą kierować do załatwienia do oddziału głównego. A to trwa. Dlatego jeśli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej obsłudze konta bankowego, wybieramy banki z dużą liczbą własnych oddziałów.

3. Oferta dopasowana do potrzeb
 

Inne oczekiwania od konta bankowego będzie miał student, inne biznesmen, a jeszcze inne emeryt.

Każda z tych osób inaczej wydaje pieniądze, inaczej korzysta z usług banku i ma różny stopień przyswojenia nowinek technologicznych (co ma znaczenie chociażby przy bankowości mobilnej). Dlatego przy wyborze konkretnego banku kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami – przeanalizujmy dokładnie czego oczekujemy od konta i porównajmy oferty.

Przydatne będą w tym wypadku wspomniane już rankingi kont, które bardzo szczegółowo prześwietlają najlepsze na rynku rachunki osobiste.

Pomocne materiały w wyborze konta:

https://www.nbp.pl/edukacja/dodatki_edukacyjne/przeglad_abcabczbntc6/2.pdf

http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ emm
9 miesięcy temu 2
najlepszy ror to taki bez ukrytych opłat i haczyków.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ romko
10 miesięcy temu 1
najważniejsze to dokładne przeczytanie umowy i regulaminu przed założeniem jakiegokolwiek konta bankowego.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.