› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kredyt gotówkowy - dlaczego wybór nie jest tak oczywisty?

aktualności 5 miesięcy temu    8.06.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kredyt gotówkowy - dlaczego wybór nie jest tak oczywisty?

Kredyt gotówkowy to fantastyczny sposób na dodatkowy zastrzyk pieniędzy, który można przeznaczyć na dowolny cel. Jednak wybór odpowiedniej pożyczki nie jest wcale taki prosty, jak się wydaje. Mnóstwo różnorodnych banków to mnogość ofert, które spływają do nas z każdej strony. Jak wybrać najodpowiedniejszy kredyt gotówkowy? Jak porównać warunki panujące w różnych bankach? Czym kierować się podczas wyboru kredytu?

 1. Czynniki wpływające na wybór odpowiedniej oferty kredytowej
 2. Czy spełniamy warunki banku?

Czynniki wpływające na wybór odpowiedniej oferty kredytowej

Kredyt gotówkowy to bardzo poważna sprawa, która wymaga dokładnego przemyślenia, zanim się zdecydujemy na konkretną ofertę. Wysokość kwoty całego kredytu zależy od wielu czynników. Dlatego też wybór ten musi być poprzedzony rzetelną analizą, którą można wykonać samemu, można się zgłosić do doradcy kredytowego, ale także śmiało można powołać się na różnorodne rankingi internetowe, w tym na ranking znajdujący się na stronie https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych.

Zanim wybierzemy konkretny kredyt i zdecydujemy się na zadłużenie, powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

 • oprocentowanie oraz odsetki - jest to zdecydowanie największy koszt całego kredytu, nie ma siły na to, by ominąć owe zobowiązanie, odsetki są ważną częścią naszych rat, dlatego na samym początku warto właśnie ten aspekt przeanalizować,
 • warunki nadpłat - nie wszystkie banki przychylnie patrzą na nadpłaty, dlatego warto bardzo dobrze zapoznać się z ewentualnymi warunkami ich dotyczącymi, każda z nadpłat automatycznie zmienia harmonogram spłat oraz sprawia, że zmieniają się wysokości kolejnych rat, często jednak nadpłaty nie są możliwe od razu, a dopiero po jakimś czasie od pobrania kredytu,
 • wysokość miesięcznych rat oraz całkowita długość okresu kredytowania - wiadomym jest, ze im wyższe raty, tym szybsza spłata kredytu, a przy okazji mniejsza ilość kosztów, z którymi trzeba się zmierzyć,
 • koszty dodatkowe do kredytu oraz RRSO - każdy kredyt może wiązać się ściśle z dodatkowymi kosztami oraz RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Niekiedy kredyt wiąże się także z ubezpieczeniem, które chroni pożyczkobiorcę przed konsekwencjami w przypadku utraty pracy bądź wypadku, który mógłby całkowicie uniemożliwić powrót do pracy. Jeśli kredyt jest ubezpieczony, wtedy można liczyć na to, iż firma ubezpieczeniowa zajmie się jego spłatą w naszym imieniu.

Czy spełniamy warunki banku?

Każdy bank działa w podobny sposób, a wszystko różni się detalami. Kiedy już decydujemy się na konkretną ofertę kredytową, należy zająć się złożeniem wniosku. Ogrom formalności może przerazić, jednak czasem warto się postarać. Musimy liczyć się także z faktem, że wszystko wiąże się z licznymi procedurami, których celem jest zweryfikowanie wiarygodności klienta, a także możliwości spłaty kredytu. Podczas analiz każdy bank bierze pod uwagę takie czynniki, jak:

 • sytuacja rodzinna - wysokość miesięcznych wydatków, kondycja comiesięcznego budżetu,
 • dochody kredytobiorcy - wysokość dochodów, jakie co miesiąc można zauważyć na koncie bankowych pożyczkobiorcy jest bardzo ważna i chyba jest to najważniejszy czynnik, jaki bank bierze pod uwagę, chodzi bowiem o to, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić kredyt w formie rat, a jeśli tak, to na jakie raty może się zgodzić, by jednocześnie móc dobrze funkcjonować, utrzymać siebie, dom i rodzinę,
 • historia kredytowa - kolejny niezwykle ważny czynnik mówiący placówce, czy kredytobiorca ma za sobą jakieś zobowiązania kredytowe i jeśli tak, to czy się z nich sumiennie wywiązywał. 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.