› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kto może otrzymać darmową pożyczkę?

aktualności 4 miesiące temu    13.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kto może otrzymać darmową pożyczkę?

Oferty darmowych pożyczek cieszą się na rynku ogromną popularnością. Warto wiedzieć, dla kogo takie pożyczki są przeznaczone, co gwarantują i jak się o nie ubiegać. Sprawdź najważniejsze informacje o darmowych pożyczkach.

Darmowa pożyczka – dla kogo jest przeznaczona?

Pojęcie darmowej pożyczki pozabankowej funkcjonuje dopiero od niedawna, toteż nie każdy zdaje sobie sprawę, czym taka pożyczka naprawdę jest. Określenie darmowa absolutnie nie sugeruje, że pożyczki nie trzeba spłacać. W tym przypadku nie mamy po prostu do czynienia z kosztami pożyczania, co oznacza, że oddajemy dokładnie taką kwotę, jaką pożyczamy. W przypadku standardowej pożyczki zawsze naliczane jest oprocentowanie i często też prowizja oraz ewentualnie inne koszty. Darmowe pożyczki natomiast nie generują żadnych kosztów, a klienci mają do spłaty dokładnie tyle, ile pożyczyli.

Obecnie darmową pożyczkę można dostać właściwie we wszystkich firmach pozabankowych. Darmowe pozabankowe pożyczki są jednak przeznaczone wyłącznie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z ofert takich firm. Każdy klient może w jednej firmie tylko raz (przy pierwszej umowie) skorzystać z oferty darmowej pożyczki. Jest to taka oferta na start, zachęcająca do przetestowania standardów oferowanych przez daną firmę. Jedna firma może zaoferować jednemu klientowi wyłącznie jedną darmową pożyczkę. W praktyce z takich pożyczek klient może jednak korzystać wielokrotnie, przy czym każda pożyczka musi być wtedy wzięta w innej firmie.

Darmowe pożyczki są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą przetestować taką formę pożyczania pieniędzy bez ponoszenia jakichkolwiek wydatków. Oferty darmowych pożyczek są wręcz skrojone na miarę potrzeb klientów, którzy mają mocno ograniczone budżety i chcieliby uniknąć niepotrzebnych wydatków. Warunkiem możliwości skorzystania z całkowicie darmowej pożyczki jest jednak terminowa spłata zobowiązania. W praktyce oznacza to, że pożyczka na wybraną kwotę będzie darmowa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy klient spłaci ją w terminie. Przekroczenie terminu spłaty wiąże się z koniecznością uregulowania opłat zgodnie z zapisami w umowie pożyczkowej.

Gdzie i jak szukać ofert darmowych pożyczek?

Rozwój branży pożyczkowej doprowadził do sytuacji, kiedy to na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm pożyczkowych udzielających darmowych pożyczek. Weryfikacja wszystkich ofert z osobna w celu znalezienia tej najkorzystniejszej jest trudna i czasochłonna. Można tego jednak uniknąć, korzystając ze specjalnego rankingu agregującego oferty pożyczkowe. Poszukanie w rankingu pożyczek w internecie ofert odpowiadających potrzebom skraca czas potrzebny na weryfikację poszczególnych firm i pozwala uniknąć pomyłki. Ranking pożyczek jest wiarygodnym źródłem informacji dotyczących aktualnych ofert. Aktualizuje się go co miesiąc, więc możesz mieć pewność, że poszczególne oferty są zgodne z faktycznie obowiązującymi w danych firmach pozabankowych zasadami, a kalkulacja kosztów każdej pożyczki będzie miała zastosowanie w przypadku Twojej umowy.

Na co możesz wydać pieniądze z darmowej pożyczki?

W ramach darmowej pożyczki możesz pożyczyć szybko i dodatkowo bez formalności kilka tysięcy złotych. Maksymalne kwoty pierwszych darmowych pożyczek są różne w zależności od firm. Jedne firmy oferują darmowe pożyczki maksymalnie do kwoty 1000 zł, zdecydowana większość pożycza do 3000 zł, ale są też oferty na 5-6 tys. zł. Bez względu na kwotę pożyczki, pieniądze można wydać w dowolny sposób. Nie ma konieczności przeznaczania kwoty pożyczki na konkretny cel oraz informowania firmy pożyczkowej o tym celu czy też okazywania się fakturami/rachunkami za zakupy. Firma pozabankowa nie wnika, na co klient wydaje pieniądze, więc w praktyce pożyczka przez internet może być przeznaczona na każdy rodzaj inwestycji czy zakupu.

Darmowa pożyczka jest bardzo opłacalna formą wsparcia finansowego, dlatego, że nie wiąże się dla klienta z żadnymi kosztami, o ile pamięta o terminowej spłacie. Wprowadzenie ofert darmowych pożyczek umożliwiło firmom pozabankowym zaprezentowanie swoich standardów szerszemu gronu klientów. Pożyczkobiorcy mogą się w końcu przekonać, że pożyczanie pieniędzy może być łatwe i pozbawione niepotrzebnych formalności

- informuje ekspert finansowy 7POŻYCZKI.PL

Otrzymanie pożyczki każdorazowo wiąże się jednak z koniecznością spełnienia minimalnych wymagań stawianych przez konkretną firmę. Listę tych wymagań można znaleźć na stronie internetowej instytucji udzielającej pożyczek. Zwykle minimalne wymagania są w większości firm tożsame lub bardzo podobne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.