› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kto może ubiegać się o pożyczki prywatne?

aktualności 8 miesięcy temu    29.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kto może ubiegać się o pożyczki prywatne?

Pożyczki pozabankowe stanowią konkretną alternatywę dla kredytów udzielanych przez banki. W końcu nie każdy, kto pojawi się w placówce bankowej, opuści ją z pieniędzmi. Kto może ubiegać się o pożyczki prywatne?

Minimalne warunki

Ogólne zasady co do udzielania pożyczek określanych jako pożyczki prywatne znajdują się w przepisach zawartych w Kodeksie Cywilnym. Istotne jest zatem, aby osoba, która chce wziąć pożyczkę, posiadała polskie obywatelstwo, legitymowała się ważnym dowodem osobistym oraz była pełnoletnia. Tak naprawdę reszta warunków zależy od preferencji konkretnego pożyczkodawcy. Co więcej, oferty prywatnych inwestorów nie są sztywne. To zupełnie odmiennie niż w przypadku pożyczek bankowych. Tam pracownicy banku dysponują określonym regulaminem i procedurą postępowania. Nie podchodzą indywidualnie do klienta, lecz trzymają się nieugiętych wytycznych. Prywatni pożyczkodawcy przeciwnie. W każdym przypadku ocena indywidualnej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy pozwala inwestorowi udzielającemu pożyczki na dostosowanie warunków jej spłaty do możliwości konkretnej osoby.

Maksymalna elastyczność

Na pożyczki prywatne może liczyć wiele osób, gdyż nie ma wygórowanych wymagań co do osoby, która chce pożyczyć pieniądze. Grupa docelowa pożyczek prywatnych jest zdecydowanie większa niż każdych innych pożyczek. Nie ma przymusu, aby osoba ubiegająca się o pożyczkę posiadała stały i stabilny dochód. Jest to zatem dobre rozwiązanie dla osób, które dochody uzyskują z innego tytułu niż umowa o pracę. Po pożyczki prywatne mogą sięgać także osoby, które są na rencie, emeryturze czy też pobierają różne zasiłki. Pożyczki prywatne to rozwiązanie dla osób zadłużonych, także tych, na których ciąży widmo komornika.

Cel pożyczki prywatnej

Zakup samochodu, nieruchomości, remont, wymarzone wakacje, spłata innych zobowiązań finansowych, pokrycie kosztów leczenia — to wszystko i wiele innych może zostać sfinansowane ze środków pochodzących z pożyczki prywatnej. Ten rodzaj pożyczek nie obliguje pożyczkobiorcy do podawania celu, na który ma zamiar przeznaczyć pieniądze. Pożyczkobiorca może o to zapytać, ale nie musi i nie ma to zwykle większego wpływu na decyzję o udzieleniu pożyczki. To ważne, gdyż nie zawsze jest ochota na to, by zdradzać, na co potrzebna jest szybka gotówka. Pożyczki prywatne mogą zostać udzielone na dowolny cel.

Sprawdzanie pożyczkobiorcy

Osoby prywatne, które profesjonalnie zajmują się udzielaniem pożyczek, w praktyce zwykle nie weryfikują pożyczkobiorcy co do jego obecności w bazach danych o dłużnikach. Dla pożyczkodawcy pożyczenie pieniędzy to zawsze mniejsze lub większe ryzyko, podobnie zresztą, jak dla pożyczkobiorcy. To dlatego spisywana jest umowa. W niej prywatny inwestor określa sposób zabezpieczenia, jeśli takowy został uzgodniony przez strony umowy. Co do zasady pożyczki prywatne udzielane są bez względu na negatywną historię kredytową.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.