› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kubki na zamówienie z nadrukiem jako gadżet firmowy

aktualności miesiąc temu    25.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kubki na zamówienie z nadrukiem jako gadżet firmowy

Każda firma potrzebuje skutecznej strategii marketingowej do tego, aby zaistnieć w świadomości konsumentów, dotrzeć ze swoją ofertą i zainteresować nią potencjalnych klientów, budować pozytywny wizerunek, wyróżnić się na tle konkurencji. Nawet najlepsze produkty czy usługi świadczone na najwyższym poziomie bez odpowiedniej reklamy nie zagwarantują uzyskania pożądanych zysków. Każdego roku przybywają na rynek nowe firmy, ale wiele z nich ma spore problemy z utrzymaniem się na nim, nie mówiąc już o osiąganiu nieprzeciętnych sukcesów. Sposobem na niedrogą i skuteczną promocję marki będzie zainwestowanie w gadżety reklamowe. Nie mogą być to oczywiście byle jakie upominki, przez które firma będzie kojarzona z bylejakością. Breloczki czy długopisy są mało oryginalne. Dużo lepszym pomysłem będą kubki z logo firmy. Używamy ich przecież na co dzień, więc zawsze się przydadzą i do tego będą towarzyszyły obdarowanemu przez długi czas.

Co daje firmie wykorzystanie gadżetów reklamowych takich jak kubki z logo?

Każdy lubi dostawać coś za darmo, oczywiście jeśli nie jest to przysłowiowym bublem, bez większej wartości. Warto ten fakt wykorzystać podczas tworzenia firmowej strategii marketingowej. Inwestycja w gadżety reklamowe nie zuboży przedsiębiorstwa, ale przyniesie szereg wymiernych korzyści. Przykładowe powody, dla których warto zainwestować w upominki:

  • Zapadają w pamięć,
  • Są użytkowe na co dzień,
  • Można je spersonalizować,
  • Są praktyczne i funkcjonalne.

Coraz więcej firm sięga po gadżety reklamowe, za pomocą których można osiągnąć dużo więcej niż posiłkując się tradycyjnymi metodami promocji. Ne trzeba chyba nikomu mówić, z jaką reakcją spotykają się broszury, ulotki czy inne wydruki. Często nie mają one żadnej wartości, poza firmą, która zleciła ich wykonanie i kolportaż. Zdecydowana większość z nas na widok osób stojących z takimi ulotkami i tylko czekających na to, żeby je nam wręcz wcisnąć do ręki, omija je szerokim łukiem. Nawet jeśli je ktoś weźmie, najczęściej trafią do śmietnika czy nawet zostaną gdzie wyrzucone po drodze na ulicę, jak przysłowiowe śmieci. Takie reklama nie ma najmniejszego sensu i jest tylko zwykłym marnotrawstwem firmowych pieniędzy. Dużo lepsze efekty uzyskamy z inwestycji w gadżety reklamowe. Każdy z chęcią wyciągnie rękę po upominek i to bez żadnych zobowiązań. Jeśli jest on wartościowy i praktyczny, z pewnością wpłynie to korzystnie na postrzeganie darczyńcy i będzie towarzyszył potencjalnemu klientowi przez dłuższy czas.

Oferując gadżet reklamowy, mamy pretekst do nawiązania rozmowy z potencjalnym klientem. W ten sposób skutecznie skracamy dystans między nim a firmą, tworzy się pewnego rodzaju więź. Wraz z upominkiem można wręczyć ofert czy wymienić się wizytówkami. Warto dawać je także pracownikom, co wpłynie pozytywnie na ich morale i zwiększy produktywność. To samo dotyczy kontrahentów, którzy poczują się docenieni, dostając atrakcyjny gadżet reklamowy. Dużo łatwiej i szybciej będzie przez to budować jakościowe relacje. Miły upominek poprawia samopoczucie klienta/kontrahenta i wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Obdarowany czuje się ważny, a to wzbudza dobre emocje. Z chęcią wracamy tam, gdzie czujemy się docenieni. Służy to również wywoływaniu w odbiorcy konkretnych skojarzeń z marką, co będzie miało w przyszłości spory wpływ na podejmowane przez niego decyzje zakupowe.

Dlaczego warto zdecydować się na kubki na zamówienie z nadrukiem?

Za pomocą gadżetów reklamowych można budować pozytywny wizerunek firmy, co jest szczególnie ważne w przypadku nowo powstałych firm, które dopiero co wkraczają na rynek. Najlepiej wybrać takie, które będą odzwierciedlały profil działalności przedsiębiorstwa. Wręczając takie upominki, sprawiamy, że osoba obdarowana staje się mobilną reklamą firmy. Jeśli będzie ona posługiwała się nim na co dzień, dotrzemy bez dodatkowych kosztów do dużo szerszego grona odbiorców, czyli do potencjalnych klientów. Można nawet mówić o posiadaniu rzeszy ambasadorów i to całkowicie za darmo. Przyczynia się to do zwiększenia świadomości istnienia marki w sposób bardzo naturalny. Nikt nie lubi nachalnej reklamy, a przy pomocy upominków można tego uniknąć, jednoczenie czerpiąc mnóstwo korzyści. Obdarowani czują się wręcz zmotywowani do tego, aby odwdzięczyć się za miły gest i zobligowani w pewien sposób do skorzystania z oferty w przyszłości. Gadżety reklamowe są źródłem pozytywnych emocji, poprawią humor.

Świetnym pomysłem na gadżet reklamowy są kubki z nadrukiem, na powierzchni których może znaleźć się dowolna grafika czy napis. Można umieścić nie tylko logotyp firmy, ale też jej dane adresowe i kontaktowe, chwytliwe hasło reklamowe itd. Możliwości jest naprawdę wiele, a ilość dostępnego miejsca na reklamę naprawdę duża. Każdy wypija codziennie przeróżne płyny i robi to zwykle właśnie w kubku. Kolejny zawsze się przyda, szczególnie estetyczny, z ciekawym nadrukiem. Można go zabrać ze sobą niemalże wszędzie, użytkować nie tylko w domowym zaciszu czy w ogrodzie, ale też przykładowo w pracy. Kubek jest wygodny w użytkowaniu, funkcjonalny, potrzebny. Idealnie nadaje się jako gadżet reklamowy. Tym bardziej że można go spersonalizować. Jego zakup, szczególnie w dużej ilości, nie nadwyręży firmowego budżetu, a na wymierne korzyści z takiej inwestycji nie będzie trzeba długo czekać. Zwróci się bardzo szybko i to wielokrotnie. Mowa jest tutaj o jednorazowej inwestycji, która staje się długofalową formą reklamy. Kubki są wielorazowego użytku, co czyni je gadżetem ekologicznymi, a to społeczeństwo postrzega bardzo pozytywnie. Taki uniwersalny gadżet reklamowy sprawdzi się na każdą okazję, niezależnie od profilu działalności firmy.

Jakie wybrać kubki firmowe?

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o kubki reklamowe. Mogą one być wykonane z wielorakich materiałów, różnic się kolorystyką, wzornictwem, nadrukiem. Można przebierać zarówno w gotowych produktach, jak i zdecydować się na opcją z indywidualnym nadrukiem reklamowym. Określić trzeba to, ile potrzebujemy takich upominków, jaką mają mieć pojemność, co i w jakim miejscu ma się znajdować na ich powierzchni. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z porcelitu, ceramiki i porcelany – są solidne, wytrzymałe i estetyczne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.