› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Kup działkę, wybuduj centrum handlowe, parking gratis

z samorządu ponad rok temu    26.07.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kup działkę, wybuduj centrum handlowe, parking gratis fot. Bartłomiej Ryś

Tak pokrótce można streścić treść przetargu na sprzedaż terenu przy ul. Krótkiej 6-7 w Elblągu. 3300 m2 zostało wycenione na 660 tys. zł. Potencjalny kupujący otrzyma dwie działki, na jednej z nich funkcjonuje parking strzeżony. Będzie również zmuszony do tego, aby w tym miejscu wybudować centrum usługowe.

Nieruchomość o łącznej powierzchni 0,3304 ha położona jest w centrum Elbląga, w otoczeniu nieruchomości o przeznaczeniu usługowo-handlowym i mieszkalnym oraz Parku Planty. W zabytkowym budynku obok ma swoją siedzibę elbląski oddział PTTK. Kupujący otrzyma nie tylko dwie działki, ale i również... parking strzeżony, który jest urządzony na jednej z nich. A co po zakupie? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, do 31 grudnia 2018 roku na terenie musi się rozpocząć budowa centrum usługowego z parkingiem. Do 31 grudnia, ale już 2021 roku musi się ona zakończyć. Jeżeli inwestor nie dotrzyma terminu, to zapłaci Miastu karę – 70 tys. zł za każdy rozpoczęty rok kalendarzowy zwłoki.

Nie dziwi więc fakt, że od dwóch lat Miasto nie może znaleźć chętnego na opisywane działki. Nie pomaga nawet obniżka ceny wywoławczej – w tej chwili wynosi ona 660 tys. zł, to o 45 tys. mniej niż dwa lata temu.

Chętni muszą wpłacić wadium do 12 września, a przetarg zostanie rozwiązany 19 września.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.