› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kurier dla sklepu internetowego

aktualności 8 miesięcy temu    15.03.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kurier dla sklepu internetowego

Przygotowanie ciekawej oferty produktów i odpowiednie zarządzanie platformami sklepowymi w internecie to nie wszystko, z czym muszą mierzyć się właściciele sklepów internetowych w celu pozyskania klientów. Kluczowe znaczenie ma jakość usług oferowanych przez firmy kurierskie oraz ceny przesyłek. Tani kurier przemawia za złożeniem zamówienia, choć konsumenci często przywiązują wagę także do szybkości dostawy, bezpieczeństwa usług i sposobu odbioru paczki. Podpowiadamy, jak zadbać nie tylko o rodzaj produktu, ale również logistykę w sklepie internetowym.

Jak wybrać kuriera dla sklepu internetowego?

Sklepy internetowe oferują sprzedaż produktów na terenie całego kraju oraz umożliwiają wysyłkę międzynarodową. Zasięg usług Twojego sklepu w dużej mierze determinuje wybór kuriera, który podejmie się wykonania określonych zleceń. W takiej sytuacji możesz skorzystać z usług różnych firm kurierskich i nawiązać osobną współpracę z dostawcami zagranicznymi oraz krajowymi.

Konsumenci lubią mieć wybór i dopasować wybór metody dostawy do aktualnych potrzeb, jednak na początku rozkręcania własnego biznesu e-commerce warto wprowadzić mniej opcji doręczenia paczek i wraz ze wzrostem rentowności powiększać zakres dodatkowych usług. Przy szukaniu najlepszej firmy kurierskiej dla Twojego sklepu internetowego zapoznaj się z ofertą skierowaną dla branży e-commerce. Zwróć uwagę na koszt wysyłki, wagę i rozmiar paczek, a także miesięczną dyspozycyjność.

Zapoznanie się z branżą kurierską odgrywa kluczową rolę w całym procesie, choć równie istotnym elementem jest określenie grupy docelowej klientów w Twoim sklepie internetowym, co pomoże Ci lepiej zrozumieć, z jakich usług najczęściej korzystają zamawiający użytkownicy i dlaczego preferują takie, a nie inne metody. Zamówienie kuriera w dobie aktywnego rozwoju logistyki w Polsce to żadna trudność nawet dla przedsiębiorców z małym doświadczeniem. Duża liczba funkcjonujących na rynku firm kurierskich przyczyniła się do tego, że koszty kuriera i usług doręczeniowych znacząco się obniżyły, dzięki czemu sklep internetowy może zaoferować różne formy odbioru zamówionych towarów.

Do najpopularniejszych z nich należą: dostarczenie przesyłki kurierskiej pod wskazany adres, odbiór w punkcie, a także dostawa do Paczkomatu®. Ostateczny wybór tego, jakie możliwości pojawią się na stronie sklepu, zależy również od rodzaju asortymentu i wagi paczki. Kurier dla sklepu internetowego oferującego zakup urządzeń AGD, mebli czy innych przedmiotów o niestandardowych wymiarach powinien świadczyć usługi umożliwiające nadanie przesyłki o większych gabarytach. W ofercie firm dostawczych znajdziesz informacje o maksymalnej wadze przesyłek, dla których możesz zamówić kuriera bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Duży wybór metod dostawy zachęca klientów do składania zamówień, ale na wybór firmy dostawczej wpływa również renoma i jakość usług świadczonych przez danego przewoźnika. Postaw na szybki czas wysyłki kurierem, niższe ceny i bezpieczny sposób dostawy paczek. Zamów kuriera zgodnie z preferencjami klientów. Jeśli zaczynasz prowadzić sklep internetowy, najlepszym rozwiązaniem jest nadanie paczki do Paczkomatu®.

Duża liczba samoobsługowych maszyn na terenie całej Polski i wygodny sposób odbioru zadowoli klientów z większych i mniejszych miast. Przesyłki kurierskie docierają do adresatów najczęściej następnego dnia roboczego, nie mówiąc już o kosztach przesyłek, które są niższe niż tradycyjna dostawa pod adres wskazany w liście przewozowym. Więcej szczegółów na temat oferty firmy InPost dla przedsiębiorców w e-commerce znajdziesz, odwiedzając witrynę https://inpost.pl/biznes-i-e-commerce, a o tym, dlaczego swoje przesyłki ze sklepu internetowego warto kierować do Paczkomatów®, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Paczkomaty® – atrakcyjne ceny i wysoka jakość usług kurierskich

Firma InPost zrewolucjonizowała rynek usług kurierskich, ustawiając na terenie kraju ponad 16 tysięcy maszyn z innowacyjnym systemem skrytek pocztowych. Bezproblemowa obsługa, szybki czas wysyłki paczek czy też odbiór w dowolnych godzinach sprawiły, że ze zautomatyzowanych usług korzystają obecnie osoby w każdym wieku. Aplikacja mobilna dla użytkowników gromadzi obecnie ponad 7 milionów użytkowników – a to tylko część klientów, którzy cenią sobie nowy rodzaj dostawy przesyłki. Paczkomaty® dla biznesu i e-commerce to przemyślana oferta, która pozwoli Twoim klientom szybko sfinalizować zakupy i skorzystać z najtańszej możliwości dostawy paczki w zgodzie z najwyższymi standardami.

Z myślą o sprzedawcach sklepów internetowych powstała specjalna oferta dostaw. Decydując się na współpracę z firmą InPost, możesz liczyć, że pojedynczy kurier dostarczy nawet 10-krotnie więcej paczek, niż miałoby to miejsce w modelu tradycyjnym. Umieszczenie przesyłek w publicznym miejscu odbioru jest przy tym nie tylko przyjazną środowisku metodą, ale również korzystniejszą ekonomiczne. Możesz mieć pewność, że w czasie 48 godzin paczka na pewno trafi do Twojego klienta, choć w skrytce pojawi się najczęściej już następnego dnia roboczego.

Użytkownicy, którzy sfinalizują transakcję w sklepie, mogą zapłacić zarówno przed wysyłką, jak i za pobraniem w momencie odbioru. Maszyny zostały wyposażone w czytnik kart, który umożliwia szybkie uregulowanie płatności. Dzięki autorskiemu systemowi API zintegrujesz platformę sprzedażową online i zautomatyzujesz procesy zarządzania zleceniami.

Paczkomaty® pozwalają na wygodne, szybkie zwroty, które utrzymają jakość całego procesu na wysokim poziomie i sprawią, że klienci ponownie odwiedzą Twój sklep. Współpraca z firmą InPost i wybór Paczkomatów® to świetny sposób na zyskanie zadowolonych konsumentów i zdobycie zaufania wśród użytkowników internetu korzystających z zakupów na odległość.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.