› FIRMY
› ARTYKUŁY

Leasing czy pożyczka leasingowa? Wygodne rozwiązania dla przedsiębiorców

aktualności 9 dni temu    10.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Leasing czy pożyczka leasingowa? Wygodne rozwiązania dla przedsiębiorców

Własna działalność to nie tylko zyski, ale i inwestycje. By firma mogła z powodzeniem się rozwijać, konieczne są wydatki, np. na rozbudowę floty pojazdów. Sam wybór aut nie stanowi problemu, a część uwagi warto poświęcić zagadnieniom związanym z samym finansowaniem takiego zakupu. Z jakich możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy? W jaki sposób sfinansować duży wydatek, by zyskać na tym jak najwięcej?

Leasing – popularne rozwiązanie dla biznesu

Popularną metodą nabywania wśród przedsiębiorców od lat jest leasing. Co to takiego? Krótko mówiąc, leasing to rodzaj umowy, na mocy której dzierżawimy sprzęt, a każda miesięczna rata zbliża nas do spłacenia należności. Całość może zakończyć się wykupem za symboliczną kwotę.

Leasing to przede wszystkim wiele korzyści dla przedsiębiorców. Umożliwia odpisanie sobie od kosztów przychodów niemal wszystkiego, co z leasingiem związane – począwszy od wpłaty początkowej, przez całą ratę, aż przez koszty amortyzacyjne, a także późniejszą eksploatację. W praktyce oznacza to znaczne ułatwienie, jeśli chodzi o podatki. Późniejsze wykupienie odbywa się za symboliczną niemal kwotę (na przykład przy samochodzie wartym 100 tysięcy jest to dosłownie kilkaset złotych).

Jakie korzyści wynikają z zawarcia umowy leasingowej w Santander Consumer Multirent? Zyskujemy możliwość zakupu wyposażenia w postaci samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek do 3,5 t. Nie ma też konieczności wnoszenia opłaty wstępnej, a wartość końcowa pojazdu może wynosić od 1 do 38%. Wśród dodatkowych zalet warto wymienić szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, kartę paliwową oraz opiekę w procesie likwidacji szkód.

Korzystna alternatywa – pożyczka leasingowa

Popularną alternatywą dla leasingu jest pożyczka leasingowa? To swoista hybryda tradycyjnego leasingu i kredytu. Ona również znajduje się ona w ofercie Santander Consumer Multirent. Znakomicie sprawdzi się jako rozwiązanie dla lokalnych przedsiębiorców i małych firm. Wymaga jeszcze mniej formalności – decyzję o uzyskaniu finansowania możemy otrzymać nawet w ciągu 1 godziny. Ponadto mamy możliwość odpisania znacznej części kosztów, co przyczynia się do atrakcyjności tej oferty.

Atrakcyjny jest także sam okres spłaty oferowany przez Santander Consumer Multirent – umowę w przypadku pożyczki leasingowej możemy podpisać na okres od 6 do nawet 96 miesięcy. Sama spłata pożyczki odbywa się w równych ratach. Wśród dodatkowych korzyści wynikających z takiego rozwiązania jest voucher  o wartości 500 zł na usługi serwisowe oraz akcesoria.   

Na co się zdecydować? Podpowiedzą wykwalifikowani konsultanci, z którymi skontaktować się można za pośrednictwem infolinii. Oferta Santander Consumer Multirent jest niezwykle bogata, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.