› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

LPP zwiększa powierzchnię najmu w Centrum Handlowym Ogrody

aktualności ponad rok temu    11.10.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 8 / 100%
A A A
LPP zwiększa powierzchnię najmu w Centrum Handlowym Ogrody

Salony marek należących do koncernu odzieżowego LPP: Reserved, House, Sinsay, Mohito, Cropp Town oraz Home & You, z dodatkową powierzchnią w elbląskich Ogrodach. Grupa LPP, największa polska firma odzieżowa, zdecydowała się na powiększenie powierzchni swoich lokali w rozbudowanym Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu.

Przed rozpoczęciem rozbudowy, sklepy 3 marek należących do koncernu zajmowały 750 m2 powierzchni handlowej Centrum. W związku z decyzją o rozbudowie i modernizacji Ogrodów Grupa LPP zdecydowała się na zwiększenie powierzchni najmu i wprowadzenie do Centrum wszystkich 6 marek znajdujących się w portfolio firmy, co zaowocowało podpisaniem umów najmu na 3 000 m2.

W wyniku podpisanych właśnie aneksów łączna powierzchnia wynajmowanego przez LPP metrażu wzrośnie do prawie 4 000 m2. Salony marek należących do LPP będą otwierane sukcesywnie w kolejnych fazach rozbudowy centrum. Lokale House oraz Sinsay, znajdujące się w zmodernizowanej części Centrum, zostały już przekazane najemcy, który rozpoczął prace remontowe. Otwarcie obydwu sklepów planowane jest na listopad bieżącego roku.

Pozostałe salony zajmą lokale w nowopowstającej części Ogrodów, a ich otwarcie planowane jest na IV kwartał 2014 r. Po zakończeniu rozbudowy CH Ogrody będzie największym i najbardziej nowoczesnym tego typu kompleksem znajdującym się w regionie oraz w bezpośrednim sąsiedztwie północnej granicy Polski, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów nie tylko z Elbląga i okolic, ale także z liczącego ponad milion mieszkańców Okręgu Kaliningradzkiego. Już przed rozbudową Ogrody były jedną z głównych destynacji turystyki zakupowej regularnie przyjeżdzających do Polski mieszkańców Kaliningradu (83,3% turystów przekracza granicę zewnętrzną UE na terenie Polski, w celach zakupowych). Zarząd Ogrodów we wzbogaconej ofercie dwukrotnie większego Centrum widzi szanse na zwiększenie zainteresowania sąsiadów zza wschodniej granicy zakupami w Ogrodach. Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej przekroczył 60%.

Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC, Inmedio oraz T-Mobile. Nieprzerwanie swoich Klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, Mohito, Crop Town, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Sizeer, Wojas, Quiosque, Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Grycan, Yes, Apart, Esotiq, Plus GSM, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino.

Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ IronAss
ponad rok temu ocena: 57%  2
pull & bear, river island gdzie? w gdańsku!
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kumaty
ponad rok temu ocena: 63%  1
Gdzie Zara albo Bershka?
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.