› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Łukasz Piśkiewicz przestał być prezesem EPEC-u

z samorządu ponad rok temu    30.06.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Łukasz Piśkiewicz przestał być prezesem EPEC-u fot. archiwum elblag.net

Jego kadencja skończyła się po pięciu latach na na czele zarządu EPEC sp. z o.o. Na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników, które odbyło się dnia wczorajszego (29 czerwca) przyjęto sprawozdanie finansowe za 2015 rok i na posiedzeniu Rady Nadzorczej wyznaczono tymczasowego prezesa spółki. Został nim Jerzy Dombrowski - pracownik Urzędu Miejskiego w Elblągu, ekonomista z wykształcenia i członek rady nadzorczej EPEC-u. Swoje obowiązki ma sprawować od dnia dzisiejszego.

Wydawało się jeszcze do dnia wczorajszego, że za sterami EPEC-u stanie Piotr Baranowski, jednak w dniu Zgromadzenia Wspólników wpłynęła jego rezygnacja. W maju tego roku Prezydent Wróblewski ogłosił konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki. Szukał wtedy kogoś z umiejętnościami zarządzania przedsiębiorstwem i menedżerskimi, który będzie miał również "kompetencje techniczne, najlepiej w dziedzinie ciepłownictwa". Powołana do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego komisja udzieliła rekomendacji Piotra Baranowskiego i Prezydent Elbląga przychylił się do niej. Nieoczekiwanie w ostatniej chwili nastąpił zwrot.

- Jestem bardzo zaskoczony tą decyzją i żałuję, że p. Baranowski wycofał się w ostatniej chwili, ponieważ była to naprawdę dobra kandydatura, zresztą jednomyślnie zarekomendowana przez siedmioosobową komisję - nie krył swojego zdziwienia Prezydent Witold Wróblewski.

Funkcję prezesa zarządu Jerzy Dombrowski będzie sprawował do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata.

- Traktuję to rozwiązanie jako doraźne do czasu znalezienia docelowego kandydata - wyjaśniał Witold Wróblewski.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.