› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Mailing B2B - błędy, które mogłeś popełnić!

6 miesięcy temu    6.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Mailing B2B - błędy, które mogłeś popełnić!

Mailing B2B rządzi się pewnymi prawami - nie komunikujemy się bowiem bezpośrednio z jedną osobą, którą można przekonać jej potrzebami i emocjami. Poprzez tego typu komunikację musisz dotrzeć do grona osób zarządzających, najlepiej za pomocą właściwych argumentów.

Błąd nr 1: brak wiadomości powitalnej

Załóżmy, że klient B2B trafił na twoją stronę. Zainteresował się jej zawartością, więc skorzystał z dostępnego formularza zapisu do newslettera. Otrzymał automatyczną informację o subskrybcji i... zapadła cisza.

Jeśli klient biznesowy zdecyduje się na zapis do newslettera, oznacza to, że NAPRAWDĘ chce poznać twoją ofertę. Nie zwlekaj i przywitaj się z potencjalnym kontrahentem - tak jakbyś wchodził na rozmowę i negocjacje biznesowe w realnym świecie. Wyciągnij rękę, zostaw wizytówkę i krótko opowiedz o tym, co twoja firma może zaoferować danemu odbiorcy.

Pamiętaj, że komunikacja B2B to proces budowania zaufania i więzi. Trwa dłużej niż w przypadku klienta z segmentu B2C!

Jakie elementy są mile widziane w mailu powitalnym w komunikacji B2B?

Zacznij od krótkiego opisu swojej firmy, pokaż jej ofertę, wizję, wartości. Aby nie pozostać gołosłownym możesz zamieścić logotypy swoich partnerów biznesowych - w ten sposób pokażesz swoją wiarygodność. Koniecznie zamieść dane kontaktowe do osoby, która może zaopiekować się nowym potencjalnym klientem. Warto również dodać odnośniki do różnych kanałów firmy w social media oraz wartość dodaną pod postacią zniżki powitalnej, poradnika czy e-booka.

Błąd nr 2: okazjonalny kontakt

Mailing B2B cechuje się również tym, że niezwykle ważna jest więź i relacja z klientem. To twoja firma powinna być pierwszą, która przyjdzie mu do głowy, gdy będzie chciał realizować konkretną usługę lub kupić dany produkt! 

Dlatego niedopuszczalne jest kontaktowanie się jedynie wtedy, gdy planujesz promocję lub włączasz nowości do swojej oferty. Komunikacja B2B powinna być regularna! Warto włączyć w nią aspekt edukacyjny, przemycając w treściach pełną ofertę firmy. W ten sposób budujesz zaufanie - a tym samym kreujesz pozycję eksperta w swojej dziedzinie. 

Błąd nr 3: zaniedbanie estetyki mailingów

Już wiesz, że z klientem B2B musisz się przywitać, nawiązać relację i zbudować pozycję eksperta. Często jednak przy tym wszystkim zapomina się o podstawach - a najczęściej o estetyce wiadomości. Dobór fontów i kolorów, układu treści oraz zamieszczanie grafik to również elementy budujące twój profesjonalny wizerunek!

Stosuj szablon wiadomości, wypełniając go różnorodnymi treściami, jednak trzymając się pewnego stylu komunikacji. Tylko tak zbudujesz rozpoznawalność swojej marki w myślach odbiorców! Równocześnie pamiętaj, żeby zadbać o czytelność i przejrzystość swoich wiadomości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.