› FIRMY
› ARTYKUŁY

Majówka 2019 w Polsce. Gdzie możemy spodziewać się tłumów?

aktualności 4 miesiące temu    20.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Majówka 2019 w Polsce. Gdzie możemy spodziewać się tłumów?

W tym roku możemy cieszyć się aż dziewięcioma dniami wolnymi, biorąc jedynie trzy dni urlopu. Gdzie zatem wybrać się na odpoczynek?

Morze, góry i…

Jak obserwujemy, turyści w tym roku dużo wcześniej pomyśleli o długim weekendzie. Już w styczniu rezerwowali noclegi na majówkę.

Do najchętniej wybieranych miejsc zaliczają się morze, góry i… Wrocław.

Wśród miast cieszących się największą popularnością są: Zakopane - 5,82% zapytań o nocleg i Władysławo - 3,66%. Na kolejnych miejscach Karpacz, Międzyzdroje, Łeba, Solina, Szczawnica, Krynica Morska, Kołobrzeg oraz Wrocław.

Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią. Jeżeli chodzi o top 10 miejsc najdroższe okazało się Zakopane.

Sprawdź gdzie Polacy spędzili długi weekend majowy 2018? – Raport Nocowanie.pl

Wybory turystów się nie zmieniają

Jak widzimy, w statystykach króluje Bałtyk i miejscowości tam położone. W 2018 najpopularniejszym województwem na majówkę okazało się pomorskie, ponad jedna czwarta zapytań o nocleg z tego okresu dotyczyła właśnie miejscowości tam położonych. W pomorskim wybierano Władysławowo, Łebę, Krynicę Morską, Sopot i Jastarnię.

W zachodniopomorskim, które znalazło się na drugim miejscu w majówkowym zestawieniu – ponad 22% zapytań o nocleg w kraju, wybór turystów koncentrował się na Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Sarbinowie, Mielnie, Pobierowie.

W małopolskim, trzecie miejsce w kraju (16% wszystkich zapytań o nocleg w skali kraju), na początku maja turyści najchętniej odwiedzali Zakopane, Szczawnicę, Kraków, Krynicę Górską i Ojców.

Dolnośląskie przyciągało turystów głównie do Karpacza, Wrocławia, Kudowej- Zdroju, Szklarskiej Poręby i Polanicy-Zdroju.

Podkarpackie również cieszyło się zainteresowaniem, najwięcej zapytań odnotowaliśmy w Solinie, Polańczyku, Wetlinie, Cisnej i Ustrzykach Górnych.

W województwie śląskim najbardziej popularne okazały się Wisła, Ustroń, Szczyrk, Żywiec i Katowice.

Nie tylko północ i południe kraju przyciągały, również wschód okazał się atrakcyjny dla turystów. W województwie lubelskim odwiedzane były przede wszystkim Kazimierz Dolny, Okuninka, Zwierzyniec, Zamość i Lublin. Zaś w warmińsko-mazurskim turyści wybierali Mikołajki, Giżycko, Ruciane-Nida, Mrągowo i Olsztyn.

Wyjazdy planujemy wcześniej

Zapytania o nocleg podczas majówki pojawiały się już w styczniu, gwałtowny wzrost nastąpił w lutym. W tym momencie znalezienie odpowiedniego miejsca w najpopularniejszych miejscach jest dosyć trudne, jednak jeszcze możliwe.

Zajmuje to zdecydowanie więcej czasu, dlatego tym, którzy zostawili planowanie majówki na ostatnią chwilę, polecamy opcję Szukam noclegu na Nocowanie.pl, gdzie można zamieścić ogłoszenie i to obiekty noclegowe na nie odpowiadają, jeśli posiadają wolne miejsca.

Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 26 kwietnia – 5 maja 2019 w porównaniu do 27 kwietnia – 6 maja 2018.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nikamoon
3 miesiące temu 1
Cieszę się, że na tej liście nie znalazłam Karkonoszy ani Szklarskiej Poręby bo już zarezerwowałam miejsce w Domu pod Koziołkami ze swoimi dziećmi. W pakiecie wykupiliśmy też wyżywienie, a atrakcje jak basen czy spa są za darmo chociaż nastawiam się na piękną pogodę i spacery po górach :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.