aktualności |
ponad rok temu
8.12.2014 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 3 / 100% |
A A A |
Każdy z nas ma swoje talenty. Są branże, w których dobrze się czuje i takie, w których nie odnajduje się zupełnie. Czy to źle? Niekoniecznie. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy sami, świat stałby się strasznie nudny. A i mając specjalistów od wszystkiego, nie mielibyśmy tak naprawdę żadnego. Każdy z nas w życiu zawodowym koncentruje się na wykonywaniu konkretnego zawodu. Jego znajomość, poznanie specyfiki i warunków pracy są konieczne, aby powierzone obowiązki wypełniać jak najlepiej. Pytanie tylko, gdzie taką pracę możemy znaleźć.
Praca w Warszawie – na wyciągnięcie ręki
Warszawa jest niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych miast pod względem zatrudnienia. Tutaj praca w marketingu, czy praca w finansach nabiera nowego wymiaru. Oferty pracy, które się tu przewijają dają nie tylko szansę na zapewnienie sobie godnych warunków życia, ale też pomagają realizować tę jedną z najważniejszych potrzeb - potrzebę samorealizacji. Paradoksem jednak jest, że pomimo ilości tych ofert, wiele osób ma problem ze znalezieniem pracy. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, że interakcja pomiędzy pracodawcami a kandydatami na pracowników jest bardzo zachwiana. Do pracodawców trafiają podania osób, które nie mają tak naprawdę szans na dane stanowisko, które zwyczajnie się nie nadają.
Aby rzeczywiście nie tylko szczęście można było tu znaleźć, grupa studentów i absolwentów warszawskich uczelni postanowiła stworzyć innowacyjny portal pracy, który usprawni znacznie wspomnianą interakcję. Wykorzystali oni do tego swoją wiedzę informatyczną i stworzyli specjalne algorytmy pozwalające porównać profil kandydata z każdym zamieszczonym w portalu ogłoszeniem. Od razu dowiaduje się on, jaki jest poziom dopasowania, czyli jak wyglądają w procentach jego realne szanse na powodzenie.
Praca, która staje się realna
Dzięki algorytmom, praca w marketingu w Warszawie, czy praca w finansach w Warszawie nabiera bardzo realnego kształtu. I to nie tylko dzięki temu, że przeglądamy oferty, w których pracodawca szuka posiadanych przez nas umiejętności. Realny wymiar praca nabiera także dzięki wskazówkom dla nas, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. My oceniamy je najczęściej z perspektywy naszego wykształcenia, naszej wiedzy. Nie znamy tak do końca oczekiwań pracodawców. A te przecież bywają różne. Dzięki isivi.pl możemy je jednak poznać.
Otrzymując feedback, zdobywamy jednocześnie informację ze wskazówkami, co może zwiększyć nasze szanse na rynku pracy. I co najważniejsze - wskazówki te są opracowane na podstawie wskazań firm. Sam pracodawca mówi nam przez nie, czego oczekiwał. Podpowiada więc, czego będą oczekiwać inni pracodawcy.
Bo człowiek nie może stać w miejscu
Finanse, czy marketing to branże, w których ciągle coś się zmienia. Choć są konkretne i sprecyzowane, w dużej mierze determinują je także inne gałęzie i dziedziny naszej działalności. Aby móc pracować w nich i wciąż wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, nie można więc stać w miejscu. Ciągły rozwój jest więc nie tylko kontynuacją zaspokajania potrzeby samorealizacji, ale wręcz koniecznością, aby zawodowo się rozwijać. I isivi.pl właśnie do tego nas zachęca. Udostępnia nam narzędzie, które pozwoli o ten rozwój zadbać, a jednocześnie nie pozwoli nam stać w miejscu i tracić swoją atrakcyjność na rynku pracy. Wystarczy tylko się zarejestrować. Ta bezpłatna usługa może stać się dla nas bezcenną. Gdy patrzymy na współczesny rynek pracy i konkurencję, dochodzimy do wniosku, że tak właśnie jest.
Nie ważne, na którym etapie jesteś
Nie ważne, na którym etapie naszej ścieżki zawodowej jesteśmy. W portalu znajdziemy zarówno oferty pracy, jak i stażów, czy płatnych praktyk. Dzięki nim a także instrumentom udostępnianym przez portal, możemy aktywnie planować naszą karierę zawodową na każdym jej szczeblu. Propozycje, które tu znajdziemy nie są wyssane z palca. Są one odpowiedzią na tendencje zmieniającego się ryku pracy. A my wpisując się w nie, odnajdujemy w nim swoje własne, stabilne miejsce.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |