aktualności |
ponad rok temu
6.10.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Im większa powierzchnia magazynu, im więcej towaru w nim przechowujemy, tym trudniej zapewnić mu stuprocentowe bezpieczeństwo. Nawet najlepiej wykwalifikowani i najbardziej doświadczeni pracownicy ochrony fizycznej nie są w stanie monitorować dużych powierzchni magazynowych jednocześnie. Właśnie dlatego w magazynach warto stosować systemy zabezpieczeń.
Szukasz systemu zabezpieczeń budynku? Dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet.
Systemy zabezpieczeń budynków to zespół zintegrowanych urządzeń zdolnych do szybkiego wykrycia zagrożenia i powiadomienia o nim ludzi, którzy mogą na nie w porę zareagować. Niektóre systemy zabezpieczeń mogą reagować samodzielnie (np. zraszacze w systemach przeciwpożarowych). Na system bezpieczeństwa składają się zazwyczaj alarmy i kamery monitorujące podłączone do jednostki centralnej. Taką jednostką centralną może być pomieszczenie zlokalizowane w magazynie, w którym znajduje się pracownik ochrony cały czas obserwujący sytuację lub centrum interwencyjne firmy ochroniarskiej (w niektórych przypadkach systemy bezpieczeństwa sterowane są zdalnie). Poszczególne elementy systemów bezpieczeństwa współpracują ze sobą – np. alarm włącza kamerę w okolicy, w której się znajduje lub przekazuje do jednostki centralnej informację o tym, która kamera pozwoli zweryfikować, czy alarm był prawdziwy czy nie.
Sprawą kluczową dla skuteczności magazynowego systemu bezpieczeństwa jest prawidłowe rozmieszczenie urządzeń. Kamery muszą zostać zainstalowane w takich miejscach, aby nie zostawiać martwych punktów i aby w dowolnym momencie za ich pomocą można było sprawdzić sytuację w każdym zakątku magazynu. Również alarmy powinny zostać założone tak, aby nieautoryzowane przejście obok nich było niemożliwe. Proces projektowania systemu zabezpieczeń zazwyczaj składa się z kilku etapów – najpierw na podstawie planu magazynu przygotowuje się wstępny projekt wraz z wyceną, następnie projektant obchodzi magazyn dookoła sprawdzając, gdzie w projekcie trzeba wprowadzić zmiany, później instaluje się urządzenia i testuje je w praktyce. Na koniec, jeśli istnieje taka konieczność, wprowadza się ostatnie modyfikacje.
Na skuteczny system bezpieczeństwa powinny składać się urządzenia, którym będziemy w stanie zaufać nawet w najtrudniejszych sytuacji. To jedna z przyczyn, dla których zbyt niska cena systemu zabezpieczeń powinna wzbudzić nasz niepokój – jeśli dostawca systemu obniży cenę, będzie musiał na czymś oszczędzić. Renomowani dostawcy korzystają z urządzeń sprawdzonych i niezawodnych i udzielają na cały system gwarancji. Cena systemu powinna zawierać przeglądy techniczne i serwis urządzeń. Naturalnie system spełniający powyższe kryteria będzie droższy, i to znacznie, jednak jeśli zależy nam na skuteczności zabezpieczeń, wydatek ten stanowi absolutną konieczność. Alarmy powinny być nie tylko czułe, ale również zdolne do rozpoznawania fałszywych zagrożeń, natomiast kamery – w pełni przystosowane do pracy po ciemku. Powinny też przekazywać wyraźny, łatwy do zinterpretowania obraz.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |