› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Miało być tylko dziesięć, będzie aż czternaście

wyróżnienia ponad rok temu    9.09.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
35 zdjęćMiało być tylko dziesięć, będzie aż czternaście fot. Bartłomiej Ryś

Hub of Talent - tak został nazwany projekt stworzony przez kilkanaście parków technologicznych w północno-wschodniej Polsce. Cel? Wsparcie innowacyjnych pomysłów na biznes. W Elblągu takie dofinansowanie miało otrzymać 10 osób, ale udało się pozyskać dodatkowe środki aż dla 14 podmiotów. Podpisanie umów, które odbyło się w Elbląskim Parku Technologicznym to dopiero pierwszy krok dla tych młodych przedsiębiorców. 

W województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim na 60 dostępnych miejsc zgłosiło się aż 400 osób. Każda z nich zgłaszała pomysł na swój innowacyjny biznes. Następnie były one oceniane przez niezależnych ekspertów. Ostatecznie 14 podmiotów otrzyma dodatkowe wsparcie. Jakie? Pierwszy etap to 93 tys. zł i szeroka pomoc specjalistów, mentorów i doradców - wszystko po to, aby otrzymać gotowy produkt i żeby biznes ruszył. Później można zawalczyć o dofinansowanie nawet rzędu 200 tysięcy euro z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Około połowa firm, zdaniem dyrektora EPT Pawła Lulewicza, ma szansę je otrzymać.

14 osób w murach EPT odebrało podpisane umowy. Najwyższą notę ekspertów otrzymał elblążanin, Krzysztof Gąsiorka, który wpadł na pomysł stworzenia nowoczesnego podnóżka do kajaka. Jak sam mówi, może wrócić do porzuconego projektu właśnie dzięki dodatkowym środkom. Ma już pierwszych zainteresowanych Klientów.

ilość zdjęć 35 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.