› FIRMY
› ARTYKUŁY

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblagu zaprasza na interesujący wykład

aktualności 6 miesięcy temu    4.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Paweł RodziewiczPaweł Rodziewicz fot. Marcin Mongiałło

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu zaprasza wszystkich seniorów na wykład pod tytułem: „Superoferta! – pułapka na Seniora. Jak rozpoznać nieuczciwe praktyki rynkowe oraz jak przeciwdziałać skutkom błędnych decyzji konsumenckich”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 lutego o godz. 16:30 w sali nr 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w ramach funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Zaproszenie na bezpłatne badania, pokaz sprzętu rehabilitacyjnego, nieoczekiwana wizyta elektryka, albo osoby z administracji budynku... Tak zaczynają się historie, które kończą się podpisaniem bardzo niekorzystnej umowy, której spłacenie może zająć nawet kilka lat.

Osoby starsze są grupą społeczną najbardziej narażoną na ataki oszustów. Niektóre oszustwa mają postać oczywistego przekrętu, inne potrafią przybrać na tyle subtelną formę, aby sprawiać wrażenie działania zgodnego z prawem

– informuje Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu Paweł Rodziewicz.

Na wykładzie, który odbędzie się 5 lutego o godz. 16:30 w sali nr 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej dowiemy się o tym, w jaki sposób działają oszuści, jak rozpoznać umowy będące de facto pułapkami, jakich sytuacji należy unikać oraz co zrobić, gdy podpisaliśmy coś, czego do końca nie rozumiemy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.