› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Mieszkańcy Lotniczej narzekają na hałas, pracę ciężkich maszyn i drgania budynków

aktualności ponad rok temu    14.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
Mieszkańcy Lotniczej narzekają na hałas, pracę ciężkich maszyn i drgania budynków fot. UM Elbląg

Trwają prace przy budowie wiaduktu nad linią kolejową, który poprawi komunikację Zatorza z centrum miasta. Prace te prowadzone są także obok budynków mieszkalnych przy ul. Lotniczej 47-49 i 51. Część lokatorów narzeka na ich uciążliwość, dlatego w miniony piątek odbyło się spotkanie mieszkańców ww. budynków z przedstawicielem wykonawcy wiaduktu i pracownikiem Departamentu Zarządu Dróg UM.

Mieszkańcy narzekają na hałas, pracę ciężkich maszyn, przejazd samochodów ciężarowych drogą prowadzącą tuż przy budynku i drgania budynku, które są tego konsekwencją.

Przedstawiciel wykonawcy zadeklarował, że z racji postępów prac, od poniedziałku 13 listopada ruch pojazdów ciężkich odbywał się będzie od strony ulicy Skrzydlatej. Aktualnie w pobliżu budynków trwają prace zwiane z przebudową kanalizacji deszczowej i może się jeszcze zdarzyć sporadyczny ruch pojazdów obsługujących budowę w tym rejonie. Wykonawca zapewnił również, że usunie z drogi i chodników błoto naniesione przez pojazdy. Dodatkowo mieszkańcy zostali poinformowani, że od dziś (wtorek, 14 listopada) ich drogą nie będą już jeździły ciężkie pojazdy dowożące surowiec do złomowca. Pojazdy te zostaną skierowane do złomowca przez nowo wykonany łącznik - od terenów PKP do ulicy Lotniczej - w obrębie byłych terenów wojskowych.

Przedstawiciele wykonawcy i Departamentu Zarząd Dróg UM wskazali również mieszkańcom, że po zakończeniu inwestycji głównej, tj. budowie wiaduktu, zmodernizowane zostanie otoczenie budynków przy ul. Lotniczej 47-49 i 51, a także odcinka od przejazdu kolejowego do ul. Skrzydlatej. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking, powstanie nowa nawierzchnia jezdni i odtworzona zostanie zieleń. Prace realizować będzie wykonawca głównej inwestycji. Budowa samego wiaduktu planowo powinna zakończyć się we wrześniu 2018 roku. W trakcie rozmów uzgodniono też, że w razie potrzeby możliwe są kolejne spotkania dotyczące prac w tym rejonie.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ironia-men
12 miesięcy temu 14
Pociągi im nie przeszkadzają i nie powodują drgań
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eryk
12 miesięcy temu ocena: 50%  13
Do ~LUCY - to wolny kraj - sprzedaj i wyprowadz się i przestań narzekać, nikt tu płakać po tobie nie będzie ( jednego malkontenta mniej) ! Jak to powiedziała pani Komorowska emigracja to szansa :) :) :)
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ff
12 miesięcy temu ocena: 100%  12
Trochę empatii ludziska.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
12 miesięcy temu ocena: 0%  11
Wiadukt to pewnie chcieli . Halas A wstrząsy budynku to chyba różnica. Tu ludzie mają piece gazowe wiec była obawa że coś się stanie. I nie piszcie bzdur jak nie wiecie.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dura lex
ponad rok temu ocena: 38%  10
Ci ludzie też mają swoje prawa. Miasto powinno w jakiś sposób im zadośćuczynić. Oni są stratni i powinni mieć prawo do odszkodowania. Tyle w temacie.
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eryk
ponad rok temu ocena: 100%  9
DO ~ ktosiek SPOKO niech się wyprowadzą ! Kilkanaście tysięcy mieszkańców Zatorza nie będzie cierpieć na widzimisię kilkunastu ludzi , trochę powagi ! Już jeden cwaniaczek pobudował sobie domek przy schronisku i po 10 latach nagle mu zaczęło przeszkadzać szczekanie psów ( mam nadzieję że radni zbadali sprawę WYWALENIA kupę kasy na ekrany dzwiękochłonne)
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LUCY
ponad rok temu ocena: 0% 8
Masz rację, oni się tdm 20 lat temu wprowadzili, bo pewnie liczyli na kasę z odszkodowania
~ Realista
ponad rok temu ocena: 100%  7
Moze mysleli ze przywioza wiadukt, postawia, a oni zaczeli kopac.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j23
ponad rok temu ocena: 82%  6
Wpierw hasła -WIADUKT , WIADUKT ,.... teraz za głośno , może firma sprowadzi egipcjan - przecież zbudowali piramidy bez ryczących maszyn..... , lub koparki ręczne ze wschodu......to będzie cisza.......
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lucy
ponad rok temu ocena: 67% 5
Nooo ja też sie cieszę, że tam nie mieszkam i dzięki temu mogę sobie pozwolić na sarkazm i poczuć się lepiej... No, bo przecież to dziwne, że ludzie w ogóle są z czegoś niezadowoleni...ja uwielbiam jak sąsiedzi się remontują, powinni skuwać kafelki co miesiąc, żebym się nie odzwyczaiła od hałasu...
~ Eryk
ponad rok temu ocena: 88%  4
To jak mają zbudować wiadukt bez hałasu ??? Jak ci mieszkańcy tacy mądrzy to niech powiedzą ?! Ciężko im przeboleć parę miesięcy, oni tacy dziecinni i sądzili że wiadukt w tydzień się buduje ? ŻENADA
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktosiek
ponad rok temu ocena: 38% 3
Może nie chcieli wcale tego wiaduktu pod oknami.
~ Lucy
ponad rok temu ocena: 50% 2
No pewnie, przecież normalnie każdy jest gotowy poświęcić swoje potrzeby dla dobra innych tak jak Eryk... A może jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?
~ Lucy
ponad rok temu ocena: 25% 1
Daj spokój, ja też nie wiem o co im chodzi..że drzwi się nie zamykają, że tynki odpadają, że się przedmioty w domu przesuwają...powinni się cieszyć, bo może coś komuś spadnie na głowę, zawali się, i zginie jako bohater i napiszą o nim w internecie..a my to skomentujemy..
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.