› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Milionowe pożyczki dla przedsiębiorców

aktualności ponad rok temu    14.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Milionowe pożyczki dla przedsiębiorców fot. nadesłana

Umowy pomiędzy Bankiem  Gospodarstwa Krajowego a pośrednikami finansowymi produktów pożyczkowych w ramach RPO WiM na lata 2014-2020, zostały dzisiaj podpisane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

 Pierwsze przetargi ogłoszone przez BGK dotyczyły produktów pożyczkowych. Na tego typu instrumenty przeznaczono 100 mln zł.

 85 mln zł z tej puli trafi do podmiotów, które zaoferują pożyczki przedsiębiorcom z województwa warmińsko-mazurskiego:

 1. Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka -  dwie umowy na wdrożenie  łącznie 22 mln zł. Stowarzyszenie od 1994 roku działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim, udzielając pożyczek ze środków unijnych, udzielając bezzwrotnych dotacji bezrobotnym planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz prowadząc fundusz usług rozwojowych dla firm.
 2. Działdowska Agencja Rozwoju – działająca w regionie od 1994. Prowadzi nie tylko fundusz pożyczkowy, ale również poręczeniowy oraz stypendialny. Agencja oferuje usługi doradcze i informacyjne dla przedsiębiorców, organizuje szkolenia dla firm i posiada ośrodek wsparcia ekonomii społecznej. Do przetargu wraz z DAR S.A. ofertę na wdrożenie 30 mln zł z RPO WiM złożyło konsorcjum w składzie: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości z Gołdapi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA oraz Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta.
 3. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. z Poznania – dwie umowy na wdrożenie łącznie 33 mln zł z RPO WiM. Agencja powstała w 2003 r. m.in. w celu udzielania pożyczek MŚP. WARP ma bogate doświadczenie w tym zakresie zdobyte dzięki realizacji projektów w ramach inicjatywy JEREMIE oraz wielu przedsięwzięć współfinansowanych środkami unijnymi z różnych programów operacyjnych. Ponadto Agencja udziela dotacji na samozatrudnienie i usługi rozwojowe dla firm.

Na pozostałe 15 mln zł, na zagospodarowanie których nie było ofert w przetargu, Bank ogłosił już nowe postępowanie. Oferty można składać do 5 kwietnia 2018 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.