› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

MOSiR zaprasza na kursy instruktorskie

praca i szkolenia ponad rok temu    22.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
MOSiR zaprasza na kursy instruktorskie fot. MOSiR Elbląg

W związku z zaobserwowanym społecznym zainteresowaniem podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz chęcią zdobywania nowych umiejętności Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na: kurs wychowawców wypoczynku, kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie oraz kurs na kierowników wypoczynku.

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, pracę z młodzieżą, a dodatkowo chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności, to ta oferta skierowana jest właśnie do ciebie. W najbliższym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje organizację trzech kursów: na wychowawców wypoczynku, na instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie oraz na kierowników wypoczynku. Proponowane kursy odbywać się będą w Elblągu w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1. Kurs zorganizowane zostaną pod warunkiem zebrania się minimalnej liczby uczestników.

W kursie na wychowawcę wypoczynku mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają wykształcenie minimum średnie. Podczas zajęć kursanci zapoznają się z następującymi zagadnieniami: organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, organizacja zajęć w czasie trwania wypoczynku, planowanie pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej, ruch i rekreacja, turystyka i krajoznawstwo, zajęcia kulturalno-oświatowe, zajęcia praktyczno-techniczne, prace społecznie użyteczne oraz bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku. Kurs kończy się egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę.

W swojej ofercie MOSiR ma także kurs na instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie. W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które posiadają minimum wykształcenie średnie (matura nie jest konieczna), a także odznaczają się dobrym stanem zdrowia i dobrym poziomem umiejętności pływania. Kurs daje możliwość samodzielnego prowadzenia zajęć, przygotowuje i uprawnia do pracy na basenach i pływalniach, w hotelach i ośrodkach spa, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, na obozach wypoczynkowych oraz koloniach. Dodatkowo osoby po pozytywnym zdaniu egzaminu mogą otworzyć własną szkółkę w formie działalności gospodarczej oraz prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą jak i z dorosłymi. Pozyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne na kursie pozwalają odświeżyć i usystematyzować wiadomości dla osób prowadzących już zajęcia. Natomiast nauczyciel wychowania fizycznego uzyskuje uprawnienia do nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz w programie „Umiem pływać!”.

Kolejną propozycją MOSiR-u jest kurs na kierowników wypoczynku. W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają wykształcenie minimum średnie (potwierdzone odpowiednim dokumentem). Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych kursanci zajmować się będą następującymi zagadnieniami: planowanie pracy wychowawczej, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku, organizacja pracy kierownika wypoczynku z kadrą wypoczynku oraz z pracownikami administracyjnymi, elementy zarządzania kryzysowego oraz prowadzenie dokumentacji wypoczynku. Także w tym przypadku kurs zakończy się egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę.

Więcej informacji o kursach oraz niezbędne dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji www.mosir.elblag.eu w zakładce Kursy instruktorskie. Natomiast zgłoszenia przyjmowane są na adres imprezy@mosir.elblag.eu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.