aktualności |
ponad rok temu
21.09.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Nowoczesne biznesy wymagają nowoczesnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach przewaga konkurencyjna osiągana jest nie tylko za pomocą odpowiedniej reklamy lub wyróżniającego się produktu, ale przede wszystkim dzięki odpowiedniej satysfakcji Klienta. Ta może zostać osiągnięta tylko i wyłącznie, gdy szybko i sprawnie dostarczymy zamówiony towar. Niezbędna zatem jest optymalizacja procesów, które prowadzą do sfinalizowania zamówienia.
Niezależnie od tego, w jakiej branży obsługujemy swoich Klientów, musimy liczyć się z tym, że mogą oni pójść do konkurencji i już więcej nie skorzystać z naszych usług. Ponieważ teraz często istnieje niewielka różnica pomiędzy naszymi produktami, a tymi oferowanymi przez inne firmy, musimy wykazać się dużą zwinnością i przekonać ludzi do własnych rozwiązań. Klienci przede wszystkim zwracają uwagę na to, czy byli obsługiwani priorytetowo, a cała procedura zakupy i odbioru towaru przebiegła bez zakłóceń.
Jeśli prowadzimy magazyn, centrum dystrybucyjne lub punkt sprzedaży, niezbędnym elementem wyposażenia jest czytnik kodów kreskowych. Taki sprzęt musi być dobrany optymalnie w odniesieniu do rodzaju skanowanych kodów, ich ilości w ciągu dnia pracy, a także warunków otoczenia. W pierwszym przypadku możemy mieć do czynienia z regularnymi kodami kreskowymi lub też kodami 2D (np. QR, Datamatrix). Warto odnotować, że skanery zdolne do odczytu kodów 2D (czyli tzw. “Imagery”) mogą również czytać kody 1D, ale w drugą stronę niestety jest to niemożliwe.
Do odczytu dużej ilości kodów w ciągu dnia potrzebny będzie szybki i niezawodny skaner. To właśnie wysoka prędkość odczytu, a także zdolność do odkodowania informacji ze zniszczonych lub źle wydrukowanych kodów, jest gwarantem szybko przeprowadzonego procesu skanowania, a co za tym idzie, szybszej kompletacji całego zamówienia.
Wytrzymałość na zgubne dla elektroniki warunki otoczenia również nie jest bez znaczenia. Producenci na szczęście zadbali o to, aby czytniki kodów nadawały się do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Do największych wyzwań można wykorzystać przemysłowe czytniki kodów kreskowych, które poradzą sobie z pracą w skrajnych warunkach. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie kolektorów danych, które są de facto wzmocnionymi smarftonami, wyposażonymi w dodatkowe funkcje oraz skanery kodów kreskowych (również 2D). Takie mobilne komputery stanowią często podstawowe wyposażenie pracowników firm kurierskich, którzy mogą bez najmniejszych problemów dostarczać paczki i rejestrować przebieg swoich zadań.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |