› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na czym polega pozycjonowanie strony firmowej?

6 miesięcy temu    17.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na czym polega pozycjonowanie strony firmowej?

Rankingi w wyszukiwarkach to umiejętności, ale i gra, dzięki której można zyskać bardzo dużo. Jeśli Twoja witryna firmowa nie wyświetla się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, nie osiąga w pełni posiadanego potencjału. Czym jest pozycjonowanie strony i dlaczego jest tak ważne dla firm? Na te pytania, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Co to jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie to działania, które mają przyczynić się do większej widoczności firmowej strony w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnej frazy lub słowa kluczowego. Jest to praktyka polegająca na zwiększaniu zarówno jakości, jak i ilości ruchu w witrynie, a ogólna zasada działania brzmi: im wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania, tym więcej kliknięć do witryny. Brzmi to całkiem prosto, jednak pozycjonowanie to połączenie użyteczności, architektury witryny i tworzenia treści, dlatego dogłębna wiedza o tym, jak działają wyszukiwarki jest tu obowiązkowa.

Warto wiedzieć, że pozycjonowanie nie jest tożsame z SEO, a często używa się tych dwóch pojęć zamiennie. SEO wchodzi w zakres pozycjonowania, które jest zbiorem działań mających na celu wpływ na pozycję strony w wynikach. Samo SEO dotyczy optymalizacji treści i struktury kodu źródłowego, dlatego, jak widać, są to dwa różne obszary działania. 

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron składa się z długiej listy zadań, poniżej przybliżymy kilka z nich. 

Struktura adresów URL

Odpowiednie zdefiniowanie struktury adresów URL w całej witrynie jest ważne, by logicznie przechodzić od domeny do kategorii, a następnie do podkategorii. Witryny, które pomijają ten krok posiadają na stronach wiele podstron bez wewnętrznych linków i zawierają wiele niespójności, które ostatecznie dezorientują użytkowników i robotów, a te porzucają indeksowanie strony. 

Linkowanie wewnętrzne

Często niedoceniany element kampanii SEO, czyli linkowanie wewnętrzne ma istotny wpływ na pozycjonowanie strony. Za jego pomogą można osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania oraz większy ruch, dlatego warto tworzyć schematy linkowania i wdrażania je w witrynie, o czym więcej piszemy również w tym artykule na Smart Buzz

Przekierowania

Nieprawidłowe przekierowania mogą mieć poważny wpływ na wynik w rankingach wyszukiwania. Odpowiednie przekierowana są bardzo ważne, ponieważ ułatwiają odwiedzającym poruszanie się po witrynie. 

Zduplikowana treść

Umieszczając tę samą lub prawie identyczną treść na wielu stronach, zmniejszasz szansę na znalezienie się wysoko w rankingu. Posiadanie dużej ilości powielonych treści sprawia, że strona według wyszukiwarek wydaje się być zaśmiecona treścią o niskiej jakości. 

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Pozycjonowanie nie należy do najprostszych praktyk, sam proces badania słów kluczowych może być czasochłonny, jednak prawidłowe wdrożenie praktyk potrafi przynieść firmie wiele korzyści. Poniżej wymieniamy kilka z nich. 

Wzrost liczby użytkowników

Mówi się, że pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych źródeł pozyskiwania potencjalnych klientów. Zastosowanie dobrze przemyślanej strategii sprawi, że strona będzie bardziej widoczna i przyciągnie więcej użytkowników. 

Wyższy współczynnik konwersji 

Dobry ranking witryny może zagwarantować wzrost współczynnika konwersji, a rynek docelowy stanie się bardziej świadomy Twojej marki. Wzrost konwersji bezpośrednio przekłada się na zwiększenie korzyści finansowych, czyli po prostu większy zysk. 

Większa wiarygodność firmy 

Wysokie miejsce w rankingu wyników wyszukiwania może dać Twoim klientom wyobrażenie, że jesteś jednym z czołowych graczy w swojej branży. Pokazuje też, że jesteś popularny. Warto też wspomnieć, że dalsze wyniki w wyszukiwarkach sprawiają, że użytkownicy mogą tam w ogóle nie dotrzeć lub będą myśleć o firmie, jako o nowej czy też próbującej oszczędzać środki na promowanie własnej strony. 

Budowanie świadomości marki

Pozycjonowanie strony sprawia, że produkty są łatwo dostępne w wynikach wyszukiwarek poprzez zwykłe, organiczne wyszukiwanie, a to wpływa na większą widoczność i świadomość marki. Następnie użytkownicy coraz więcej i częściej klikają w link i zwiększają ruch na stronie, logiczne prawda?

Prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych

Google uwzględniło parametr „mobile first”, jako element rankingowy, dlatego też odpowiednie wyświetlanie się stron na urządzeniach mobilnych ma znaczący wpływ na ranking witryn w wyszukiwarce. A dla użytkownika projekt responsywny to zdecydowanie większy komfort z korzystania ze strony i pozytywne doświadczenia użyteczności. 

Poprawienie szybkości witryny

Szybkość strony jest również ważnym aspektem, jeśli chodzi o optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek. Dwusekundowe opóźnienia w ładowaniu strony może kosztować firmę kilka proces sprzedaży, dlatego im szybsza strona tym wyżej w rankingach i tym większa konwersja. Utrzymanie wysokich pozycji z pewnością będzie trudne, jednak odpowiedni zespół i umiejętności oraz taktyka, powinny przynieść długoterminowe korzyści. Warto więc próbować!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.