› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Na Modrzewinie powstaje hala produkcyjna. Będą miejsca pracy?

inwestycje ponad rok temu    21.12.2013
Michał Libuda
komentarzy 9 ocen 18 / 94%
A A A
6 zdjęćNa Modrzewinie powstaje hala produkcyjna. Będą miejsca pracy? fot. Bartłomiej Ryś

Na Modrzewinie powstaje nowa inwestycja firmy Accoustic. Budowa rozpoczęła się w grudniu br., a ma zakończyć się w lipcu 2014 roku. Norweski producent elementów na platformy wiertnicze, zdecydował o wybudowaniu zakładu produkcyjnego właśnie w naszym mieście. W ten sposób powstaną także nowe miejsca pracy.

Firma Acoustics działa w Polsce od 2008 roku. To spółka z kapitałem norweskim i "córka" norweskiej firmy Acoustics AS, dostarcza kompleksowe rozwiązania redukujące hałas. Acoustics działa szczególnie na rynku offshore (platformy wiertnicze), a ich produkty dostarczane były do Norwegii, Polski, Singapuru, Chin i Brazylii, między innymi dla takich firm jak: Statoil, Aker Solutions, Novenco, Stena Drilling. Działalność spółki to projektowanie i konstruktowanie prototypowych rozwiązań, badanych laboratoryjnie a następnie wdrażanych do użytku.

- Nowa inwestycja firmy na Modrzewinie, to konsekwencja działań podjętych dwa lata temu kiedy opracowaliśmy strategię rozwoju firmy i zdecydowaliśmy się uruchomić nasze biuro projektowe w Elbląskim Parku Technologicznym. Duże zaangażowanie wielu osób z Urzędu Miasta i Elbląskiego Parku Technologicznego przyczyniło się do podjęcia przez zarząd Acoustics ostatecznej decyzji o uruchomieniu tej inwestycji właśnie w tym miejscu i w tym czasie – podkreśla Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii - dodaje.

Na Modrzewinie trwają prace budowlane. Hala produkcyjno - magazynowa, z zapleczem socjalno - biurowym będzie miała powierzchnię 2783 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie inwestycji, gdzie zatrudnienie znajdzie 15 osób, powstanie obiekt o powierzchni 1242 m2. W zakładzie produkowane będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych, stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Uruchomienie produkcji przewidywane jest na jesień 2014 r.

ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ odpowiedź
ponad rok temu ocena: 38%  9
Bronek co Ty gadasz.To ma być hala wielkości 2 działek ogrodowych. W ciągu półroku to można zbudować coś w rodzaju magazynu. Materieły sprowadzone z Norwegii. Zyski odprowadzone do Norwegii.Wykazywanie strat lub zyski minimalne stąd nie płacenie podatków dochodowych i zwolnienia z podatków i opłat lokalnych jako zachęta do zbudowania w Elblągutej tej hali. Technologia żadna bo montowanie drobiazgów i pakowanie w kartony. Niskie płace bo w regionie takie są. Wszystko na ten temat.
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wień
ponad rok temu ocena: 20%  8
Bronek co jarałeś przed dodaniem komentarza .
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wewe
ponad rok temu ocena: 44%  7
srutu tutu majtki z drutu, 15 osób to zatriudnia jakaś Biedronka i to nie w jakimś parku technolicznym ale o tak , normalnie
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bronek
ponad rok temu ocena: 55%  6
piękna inwestycja, napływ wysokiej technologii do naszego miasta, podatki płacone miastu, spadek bezrobocia, prestiż dla miasta,i wsparcie parku technologicznego który położył podwaliny na tą inwestycję.Mkniemy do wielkiej Europy. Brawo!!
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 66
ponad rok temu ocena: 17%  5
to dopiero inwestor.. tu potrzeba takich jak w Tczewie albo Kwidzynie na tysiące załamka
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Red
ponad rok temu ocena: 45%  4
15 osob znajdzie prace, super zabieganie o inwestora sie oplacilo, koniec bezrobocia w elblagu- pozostali bezrobotni maja juz prace w anglii
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ boleslaw
ponad rok temu ocena: 40%  3
ale sie podjaralem wracam z uk
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analytics
ponad rok temu ocena: 45%  2
A Kierownik budowy przez przypadek ma takie samo nazwisko jak Dyrektor generalny jednego z inwestorów ;) Niech się wiedzie firmie i jej pracownikom :)
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eee
ponad rok temu ocena: 0% 1
Jesli chodzi o czas to w pol roku mozna postawic dwa hektary pod klucz
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.