Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło. Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
Próby logowania, odzyskiwania hasła i używania serwisu w oparciu o dane innego użytkownika są zapisywane. W przypadku naruszenia regulaminu, dóbr, własności innych użytkowników stosuje się rozwiązania prawne!
MSC Gülsün jest obecnie największym na świecie kontenerowcem. Kilka dni temu przypłynął do Europy w swojej dziewiczej podróży z północnych Chin. Dzisiaj, 23 sierpnia (w piątek) 2019 r. około godz. 17.00 zacumuje przy nabrzeżu T2 terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. Około godziny 16.00 będzie widoczny z plaż Zatoki Gdańskiej. Znawcy tematu wskazują, że jednym z najlepszych punktów do obserwacji będzie Westerplatte. Oczywiście warto zaopatrzyć się w lornetki.
Wcześniej statek cumował w Chinach (rozpoczął podróż 8 lipca z z portu w Xingang), Malezji, w Hiszpanii, w Niemczech oraz w Danii. Po wizycie w Gdańsku statek popłynie do Kaliningradu, po czym uda się do Portu Rotterdam (niderl. Haven van Rotterdam) – największego w Europie portu morskiego.
MSC Gülsün został zbudowany w stoczni Samsung Heavy Industries (SHI) Geoje w Korei Południowej. Jego długość wynosi 400 m, a szerokość - 61,5 m. Może zabrać na pokład 23 756 kontenerów o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 m (mniej więcej 39 m3). Tonaż brutto tego statku (nie oznacza masy, lecz objętość wszystkich przestrzeni wewnątrz kadłuba i nadbudówek statku, z wyłączeniem zbiorników balastwoych) wynosi 232,618 GT. Maksymalna masa ładunku, który może przewieźć wynosi ok. 225 tys. ton. Zanurzenie statku wynosi 16 metrów. MSC Gülsün jest kontenerowcem bliźniaczym do MSC Samar, tym samym jest jedną z dwóch największych tego typu jednostek na świecie.
Właścicielem statku jest MSC Mediterranean Shipping Company, przedsiębiorstwa z siedzibą w szwajcarskiej Genewie, której założycielem jest Włoch Gianlugi Aponte. MSC powstało w 1970 r. w Neapolu. Obecnie firma zatrudnia około 28 tys. pracowników a jej obroty sięgają 30 mld euro.
dodaj zdjęciaMasz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4
2
ZADOWOLONY
0
ZASKOCZONY
0
POINFORMOWANY
0
OBOJĘTNY
0
SMUTNY
0
WKURZONY
2
BRAK SŁÓW
Komentarze(4)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.